KIA WESTERN REGION DEALER OF THE YEAR HANDICAP
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 17x60 |
|
DIST WET TURF OLIVIA CHAMBERS (a3kg) 61.5 (8) |
5G |
61.5 |
8 |
OLIVIA CHAMBERS (a3kg) 61.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: FOOTSTEPSINTHESAND (GB) | Dam: Icebreaking (Ire)
Career
15: 3 1 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 2 1 1
Dist
2: 1 1 0
First Up
5: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 2
Good
9: 2 1 0
AW
0: 0 0 0
Soft
4: 0 0 2
Turf
13: 2 1 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
20% - 40%
Season
8: 2 1 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 118x5 |
|
STAY TUNED 5G DIST TURF MOLLIE FITZGERALD (a3kg) 60.5 (1) |
5G |
60.5 |
1 |
MOLLIE FITZGERALD (a3kg) 60.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: PRIZED ICON (AUS) | Dam: Wyendra (Aus)
Career
30: 5 5 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
12: 2 2 1
Dist
5: 1 1 1
First Up
5: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 0
Good
17: 2 3 1
AW
0: 0 0 0
Soft
8: 2 1 0
Turf
30: 5 5 1
Heavy
5: 1 1 0
W% - P%
17% - 37%
Season
9: 2 1 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 5x611 |
|
dist WET TURF CLAIRE RAMSBOTHAM (a3kg) 60.0 (7) |
5M |
60.0 |
7 |
CLAIRE RAMSBOTHAM (a3kg) 60.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Mare | Sire: PANZER DIVISION (AUS) | Dam: Jhuldi (Aus)
Career
14: 4 3 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
8: 2 2 1
Dist
2: 0 1 0
First Up
3: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 1 1
Good
9: 3 2 1
AW
1: 0 0 0
Soft
4: 1 1 1
Turf
13: 4 3 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
29% - 64%
Season
4: 2 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 9x660 |
|
CASH ME 6G WET TURF LOUISE DAY 59.0 (10) |
6G |
59.0 |
10 |
LOUISE DAY 59.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: PARIAH (AUS) | Dam: Just Pay Up (Aus)
Career
27: 5 4 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 1 1 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
6: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 3 0 1
Good
19: 5 3 1
AW
0: 0 0 0
Soft
7: 0 1 1
Turf
27: 5 4 2
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
19% - 41%
Season
7: 0 1 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 39231 |
|
NOVEMBER AIR 4M WET AW TURF NASH RAWILLER 58.5 (5) |
4M |
58.5 |
5 |
NASH RAWILLER 58.5 |
Scratched |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 169x1 |
|
THAT A BOY 5G TURF SU ALYSHA COLLETT 58.5 (5) |
5G |
58.5 |
5 |
ALYSHA COLLETT 58.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo CH Gelding | Sire: BON HOFFA (AUS) | Dam: Caraffa (Aus)
Career
13: 4 1 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
6: 2 0 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
4: 2 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 0 0
Good
10: 4 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 0 0 0
Turf
13: 4 1 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
31% - 46%
Season
6: 2 0 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 72x11 |
|
TURF ZAC LLOYD 58.0 (10) |
4M |
58.0 |
10 |
ZAC LLOYD 58.0 |
Scratched |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 56x91 |
|
TURF TIM CLARK 57.0 (9) |
3G |
57.0 |
9 |
TIM CLARK 57.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo BR Gelding | Sire: SAVABEEL (AUS) | Dam: Etiquette (NZ)
Career
4: 1 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 1 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 0 0
Good
3: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
4: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
25% - 25%
Season
4: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 83032 |
|
WET TURF JASON COLLETT 56.5 (2) |
3F |
56.5 |
2 |
JASON COLLETT 56.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Filly | Sire: HELLO YOUMZAIN (FR) | Dam: Okahu Bay (Aus)
Career
9: 1 3 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 1 3 2
Dist
1: 0 0 0
First Up
2: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 0 1
Good
6: 1 3 1
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 0 0 1
Turf
9: 1 3 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
11% - 67%
Season
9: 1 3 2
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 2134 |
|
CHISPA (NZ) 3F WET TURF JAMES MCDONALD 56.0 (6) |
3F |
56.0 |
6 |
JAMES MCDONALD 56.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Filly | Sire: SAVABEEL (AUS) | Dam: Scintillula (Ire)
Career
4: 1 1 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 1 1 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
1: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 1 0 0
Good
2: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 1 1
Turf
4: 1 1 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
25% - 75%
Season
4: 1 1 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 158x0 |
|
TURF KERRIN MCEVOY 56.5 (4) |
3G |
56.5 |
4 |
KERRIN MCEVOY 56.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo BR Gelding | Sire: PROISIR (AUS) | Dam: Somethymesoon (NZ)
Career
4: 1 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 1 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
4: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
4: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
25% - 25%
Season
4: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 52441 |
|
STROBING 7G DIST WET TURF SIENA GRIMA (a3kg) 54.0 (3) |
7G |
54.0 |
3 |
SIENA GRIMA (a3kg) 54.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo CH Gelding | Sire: AMERICAIN (USA) | Dam: Dowinga (Ire)
Career
66: 5 8 9
Course
0: 0 0 0
Last 12m
15: 1 2 3
Dist
5: 1 3 1
First Up
7: 0 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
7: 0 0 0
Good
22: 1 1 5
AW
0: 0 0 0
Soft
25: 3 4 0
Turf
66: 5 8 9
Heavy
19: 1 3 4
W% - P%
8% - 33%
Season
12: 1 1 2
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels