HARVEY BLACK GROUP BENCHMARK 70 Handicap
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 234x1 |
|
DON PEDRO 6G dist WET TURF SU MCKENZIE APEL (a2kg) 63.0 (16) |
6G |
63.0 |
16 |
MCKENZIE APEL (a2kg) 63.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: PIERRO (AUS) | Dam: Donelle (Aus)
Career
33: 6 4 4
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 1 2 1
Dist
3: 0 0 2
First Up
7: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 2 0 1
Good
19: 4 2 3
AW
0: 0 0 0
Soft
13: 2 2 1
Turf
33: 6 4 4
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
18% - 42%
Season
9: 1 2 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 5x272 |
|
REJOICED 7G TRK DIST cd WET TURF CHLOE LOWE (a3kg) 62.5 (11) |
7G |
62.5 |
11 |
CHLOE LOWE (a3kg) 62.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: REDOUTE'S CHOICE (AUS) | Dam: Joy Toy (Aus)
Career
39: 8 7 4
Course
9: 2 2 1
Last 12m
10: 1 3 0
Dist
7: 1 2 1
First Up
8: 2 2 1
Firm
1: 0 0 0
Second Up
8: 3 1 1
Good
25: 5 5 3
AW
0: 0 0 0
Soft
9: 1 1 1
Turf
37: 8 6 4
Heavy
2: 2 0 0
W% - P%
21% - 49%
Season
7: 0 3 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 1350x |
|
CONNECTICUT 6G dist WET TURF fu NATHAN FAZACKERLEY 61.0 (4) |
6G |
61.0 |
4 |
NATHAN FAZACKERLEY 61.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: WRITTEN TYCOON (AUS) | Dam: Zibello (NZ)
Career
34: 4 3 7
Course
3: 0 0 0
Last 12m
13: 2 2 3
Dist
4: 0 0 1
First Up
5: 0 0 2
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 1
Good
17: 2 2 3
AW
0: 0 0 0
Soft
15: 2 1 4
Turf
34: 4 3 7
Heavy
2: 0 0 0
W% - P%
12% - 41%
Season
10: 2 2 2
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 51162 |
|
DOWNEY 5G TRK DIST CD WET TURF |
5G |
60.5 |
17 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: TORONADO (IRE) | Dam: Lonhruge (Aus)
Career
24: 5 6 2
Course
12: 5 1 1
Last 12m
12: 2 4 1
Dist
8: 3 2 1
First Up
5: 0 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 2 2 0
Good
17: 4 6 1
AW
0: 0 0 0
Soft
7: 1 0 1
Turf
24: 5 6 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
21% - 54%
Season
11: 2 4 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 5292x |
|
KATDEEL 7G TRK DIST CD WET TURF FU GEORGINA CARTWRIGHT 59.5 (10) |
7G |
59.5 |
10 |
GEORGINA CARTWRIGHT 59.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: DUNDEEL (NZ) | Dam: Katique (Aus)
Career
30: 5 9 1
Course
3: 2 1 0
Last 12m
11: 3 4 0
Dist
3: 1 1 0
First Up
7: 1 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 0 2 0
Good
14: 2 4 0
AW
0: 0 0 0
Soft
13: 2 4 1
Turf
30: 5 9 1
Heavy
3: 1 1 0
W% - P%
17% - 50%
Season
7: 1 2 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 0224x |
|
WET AW TURF FU BAILEY WHEELER (a) 59.0 (6) |
5M |
59.0 |
6 |
BAILEY WHEELER (a) 59.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Mare | Sire: TIME TEST (GB) | Dam: Royal Excess (Aus)
Career
19: 5 4 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 1 3 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
4: 2 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
10: 4 3 0
AW
3: 1 0 1
Soft
6: 0 1 1
Turf
16: 4 4 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
26% - 58%
Season
5: 1 2 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 38685 |
|
TURF FREDERICK LARSON 58.5 (8) |
5G |
58.5 |
8 |
FREDERICK LARSON 58.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo CH Gelding | Sire: TRAPEZE ARTIST (AUS) | Dam: Cocoa Doll (Aus)
Career
21: 4 1 2
Course
4: 0 0 0
Last 12m
11: 1 0 1
Dist
1: 0 0 0
First Up
4: 3 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 1 0
Good
18: 3 1 2
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 1 0 0
Turf
20: 4 1 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
19% - 33%
Season
11: 1 0 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 11355 |
|
TRK dist cd TURF KELSEY LENTON (a2kg) 58.5 (3) |
5G |
58.5 |
3 |
KELSEY LENTON (a2kg) 58.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: SHOOTING TO WIN (AUS) | Dam: Stroboscopic (Aus)
Career
19: 4 1 5
Course
9: 2 0 3
Last 12m
13: 4 0 3
Dist
8: 0 1 3
First Up
4: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 2
Good
16: 4 1 5
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 0 0 0
Turf
19: 4 1 5
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
21% - 53%
Season
11: 3 0 2
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 48974 |
|
TRK DIST cd WET TURF ASHLEY BUTLER 57.0 (13) |
5M |
57.0 |
13 |
ASHLEY BUTLER 57.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo CH Mare | Sire: RICH ENUFF (AUS) | Dam: Cubism (Aus)
Career
18: 4 0 1
Course
4: 1 0 1
Last 12m
10: 1 0 0
Dist
5: 1 0 1
First Up
4: 3 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 0
Good
9: 3 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
8: 1 0 1
Turf
18: 4 0 1
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
22% - 28%
Season
7: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 32633 |
|
UNLEASH 6M TRK DIST CD WET TURF NOZI TOMIZAWA 57.0 (5) |
6M |
57.0 |
5 |
NOZI TOMIZAWA 57.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Mare | Sire: CAPITALIST (AUS) | Dam: My Donnatella (NZ)
Career
41: 8 6 6
Course
11: 2 1 2
Last 12m
17: 2 3 3
Dist
12: 2 1 3
First Up
4: 0 0 0
Firm
3: 0 2 1
Second Up
4: 1 0 1
Good
27: 7 1 4
AW
0: 0 0 0
Soft
6: 0 0 1
Turf
40: 8 5 6
Heavy
4: 1 2 0
W% - P%
20% - 49%
Season
15: 2 3 3
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 7636x |
|
EXPECTANT 8G TRK DIST WET aw TURF fu HANNAH RICHARDSON 58.5 (2) |
8G |
58.5 |
2 |
HANNAH RICHARDSON 58.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo CH Gelding | Sire: JIMMY CREED (USA) | Dam: Ramsey's Bet (USA)
Career
78: 9 9 14
Course
11: 1 1 3
Last 12m
12: 0 1 1
Dist
8: 1 0 0
First Up
8: 0 2 2
Firm
1: 0 0 1
Second Up
8: 1 2 1
Good
47: 5 5 6
AW
4: 0 1 2
Soft
23: 4 3 4
Turf
74: 9 8 12
Heavy
3: 0 0 1
W% - P%
12% - 41%
Season
11: 0 0 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 45x77 |
|
DIST WET TURF AIDAN KEELEY 56.5 (9) |
7M |
56.5 |
9 |
AIDAN KEELEY 56.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo CH Mare | Sire: EL ROCA (AUS) | Dam: Black Cat (NZ)
Career
37: 5 3 3
Course
2: 0 0 0
Last 12m
9: 0 0 0
Dist
4: 1 1 1
First Up
9: 0 2 2
Firm
0: 0 0 0
Second Up
8: 0 0 0
Good
24: 3 0 2
AW
0: 0 0 0
Soft
10: 2 2 1
Turf
37: 5 3 3
Heavy
3: 0 1 0
W% - P%
14% - 30%
Season
9: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 45678 |
|
TRK DIST TURF CHARLIE BENNETT 57.5 (14) |
5G |
57.5 |
14 |
CHARLIE BENNETT 57.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: SHOWTIME (AUS) | Dam: Lahana (Aus)
Career
33: 5 3 1
Course
7: 2 0 0
Last 12m
15: 3 1 0
Dist
8: 1 2 0
First Up
6: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 3 0 0
Good
22: 3 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
9: 2 2 0
Turf
33: 5 3 1
Heavy
2: 0 1 0
W% - P%
15% - 27%
Season
11: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 0x043 |
|
TRK DIST CD aw TURF COREY SUTHERLAND (a1.5kg) 55.0 (1) |
6M |
55.0 |
1 |
COREY SUTHERLAND (a1.5kg) 55.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Mare | Sire: TORONADO (IRE) | Dam: Parallel Lines (Aus)
Career
27: 4 5 3
Course
7: 2 2 1
Last 12m
3: 0 0 1
Dist
9: 3 2 2
First Up
4: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 1 0
Good
18: 3 2 3
AW
3: 0 1 0
Soft
2: 0 1 0
Turf
24: 4 4 3
Heavy
4: 1 1 0
W% - P%
15% - 44%
Season
3: 0 0 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 0240x |
|
WET TURF STACEY CALLOW (a2kg) 55.0 (12) |
4M |
55.0 |
12 |
STACEY CALLOW (a2kg) 55.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Mare | Sire: LEAN MEAN MACHINE (AUS) | Dam: Montoya Heights (NZ)
Career
15: 1 1 1
Course
1: 0 0 0
Last 12m
8: 0 1 0
Dist
4: 0 0 0
First Up
4: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 1
Good
7: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
6: 1 1 1
Turf
15: 1 1 1
Heavy
2: 0 0 0
W% - P%
7% - 20%
Season
8: 0 1 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16 415x7 |
|
SWITCHBLADE 5G TRK DIST CD WET aw TURF SU |
5G |
55.0 |
7 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B/BR Gelding | Sire: MORE THAN READY (USA) | Dam: Tree of Jesse (Aus)
Career
17: 2 2 3
Course
4: 1 1 0
Last 12m
8: 1 0 1
Dist
8: 2 0 2
First Up
4: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 2
Good
9: 2 0 1
AW
2: 0 1 0
Soft
6: 0 1 2
Turf
15: 2 1 3
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
12% - 41%
Season
7: 1 0 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
17 65x06 |
|
BOTANICA 6G DIST WET TURF |
6G |
55.0 |
15 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B/BR Gelding | Sire: WRITTEN TYCOON (AUS) | Dam: Amaryliss (Aus)
Career
17: 2 1 2
Course
1: 0 0 0
Last 12m
7: 0 0 0
Dist
7: 2 1 0
First Up
5: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 1 0 1
Good
7: 1 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
10: 1 1 1
Turf
17: 2 1 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
12% - 29%
Season
5: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels