Somersby Handicap Hurdle
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 p063p |
|
AW turf LBF CONOR O'FARRELL 76.0 |
5G |
12-0 76.0 |
CONOR O'FARRELL 76.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: CLOTH OF STARS (IRE) | Dam: Passing Burg (Fr)
Career
16: 1 3 3
Course
1: 0 0 0
Last 12m
12: 1 3 3
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 1 0
Good
5: 0 0 2
AW
8: 1 3 1
Soft
2: 0 0 0
Turf
8: 0 0 2
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
6% - 44%
Season
5: 0 0 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 p5xp2 |
|
TURF CHARLIE MAGGS (a1.5kg) 76.0 |
6G |
12-0 76.0 |
CHARLIE MAGGS (a1.5kg) 76.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: ORDER OF ST GEORGE (IRE) | Dam: Scarlet Sky (Ire)
Career
13: 1 1 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 1 1 0
Dist
2: 0 0 0
First Up
5: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 1 1 0
Good
5: 0 1 0
AW
0: 0 0 0
Soft
8: 1 0 0
Turf
13: 1 1 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
8% - 15%
Season
2: 0 1 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 95px3 |
|
turf CHARLIE HAMMOND 75.5 |
5G |
11-13 75.5 |
CHARLIE HAMMOND 75.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: WINGS OF EAGLES (FR) | Dam: Special Witness (Ire)
Career
6: 0 0 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 0 0 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
1: 0 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
4: 0 0 0
Turf
6: 0 0 1
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
0% - 17%
Season
2: 0 0 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 3xf8p |
|
trk dist cd TURF TRISTAN DURRELL 75.5 |
8M |
11-12 75.5 |
TRISTAN DURRELL 75.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo B Mare | Sire: MILAN (GB) | Dam: Aughrim Vic (Ire)
Career
14: 2 2 1
Course
1: 0 1 0
Last 12m
3: 0 0 0
Dist
4: 0 1 1
First Up
5: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 1 0
Good
7: 1 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
7: 1 1 0
Turf
14: 2 2 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
14% - 36%
Season
3: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 95542 |
|
turf SEAN BOWEN 75.0 |
5G |
11-11 75.0 |
SEAN BOWEN 75.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: MAXIOS (GB) | Dam: Western Breeze (Ire)
Career
8: 0 1 0
Course
1: 0 0 0
Last 12m
7: 0 1 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
4: 0 1 0
AW
0: 0 0 0
Soft
4: 0 0 0
Turf
8: 0 1 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 12%
Season
4: 0 1 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 x25x2 |
|
dist turf LUKE SCOTT (a1.5kg) 74.5 |
5G |
11-10 74.5 |
LUKE SCOTT (a1.5kg) 74.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo CH Gelding | Sire: JET AWAY (GB) | Dam: Didn't I Tell You (Ire)
Career
5: 0 2 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 0 2 0
Dist
2: 0 1 0
First Up
3: 0 2 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
3: 0 2 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 0 0
Turf
5: 0 2 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 40%
Season
1: 0 1 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 5x96f |
|
AW TURF JAMES BEST 73.0 |
8G |
11-7 73.0 |
JAMES BEST 73.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo B Gelding | Sire: ADAAY (IRE) | Dam: Dubai Legend (Gb)
Career
49: 9 4 7
Course
1: 0 0 0
Last 12m
4: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
8: 1 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
7: 1 2 2
Good
22: 3 1 6
AW
16: 3 2 1
Soft
11: 3 1 0
Turf
33: 6 2 6
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
18% - 41%
Season
3: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 x429x |
|
aw TURF FU HARRY BANNISTER 72.0 |
9M |
11-5 72.0 |
HARRY BANNISTER 72.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9yo B Mare | Sire: HURRICANE CAT (USA) | Dam: Malacca Straits (Gb)
Career
23: 1 3 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 0 1 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
5: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 1 0
Good
8: 0 1 0
AW
6: 0 1 1
Soft
5: 0 0 0
Turf
17: 1 2 0
Heavy
4: 1 1 0
W% - P%
4% - 22%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 98x56 |
|
ESKIMO SAM 7M CIARAN GETHINGS 67.5 |
7M |
10-9 67.5 |
CIARAN GETHINGS 67.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo CH Mare | Sire: BLACK SAM BELLAMY (IRE) | Dam: Artic Bliss (Gb)
Career
6: 0 0 0
Course
3: 0 0 0
Last 12m
2: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
4: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 0 0
Turf
6: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
2: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 x899x |
|
TURF LEE EDWARDS 67.0 |
6G |
10-8 67.0 |
LEE EDWARDS 67.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: WALK IN THE PARK (IRE) | Dam: J'espere (Ire)
Career
7: 1 0 1
Course
1: 0 0 0
Last 12m
3: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 1
Good
4: 1 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 0 0
Turf
7: 1 0 1
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
14% - 29%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 x7x72 |
|
trk turf LEWIS STONES (a1.5kg) 66.0 |
7G |
10-6 66.0 |
LEWIS STONES (a1.5kg) 66.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: KAMSIN (GER) | Dam: Passionnante (Fr)
Career
12: 0 1 1
Course
3: 0 1 0
Last 12m
2: 0 1 0
Dist
2: 0 0 0
First Up
5: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 1 0
Good
12: 0 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
12: 0 1 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 17%
Season
2: 0 1 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 px0px |
|
LBF JACK HOGAN 65.0 |
7G |
10-3 65.0 |
JACK HOGAN 65.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo CH Gelding | Sire: MOUNT NELSON (GB) | Dam: Eva's Legacy (Ire)
Career
10: 0 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 0 0 0
Dist
2: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 0
Good
5: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
4: 0 0 0
Turf
10: 0 0 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 0xp00 |
|
SCRUMPYJACK 5G GAVIN SHEEHAN 64.5 |
5G |
10-2 64.5 |
GAVIN SHEEHAN 64.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo CH Gelding | Sire: JACK HOBBS (GB) | Dam: Apple Days (Gb)
Career
4: 0 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
3: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
4: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
3: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels