Roderick Insurance Brokers BM62 Handicap
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Best Odds Fluc
|
Top |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 593x5 |
|
ZOOM (GB) 7G WET TURF SU ZAC MOORE (a3kg) 63.5 (12) |
7G |
63.5 |
12 |
ZAC MOORE (a3kg) 63.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: ADAAY (IRE) | Dam: The Giving Tree (Ire)
Career
16: 3 1 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 0 0 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
5: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 1 0 0
Good
15: 3 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
16: 3 1 2
Heavy
1: 0 0 1
W% - P%
19% - 38%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 x1110 |
|
PRINCE PINOT 4G WET TURF BRAD RAWILLER 62.5 (18) |
4G |
62.5 |
18 |
BRAD RAWILLER 62.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo CH Gelding | Sire: VINO ROSSO (USA) | Dam: Kusha (Aus)
Career
24: 4 3 3
Course
0: 0 0 0
Last 12m
10: 3 1 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
16: 3 2 2
AW
0: 0 0 0
Soft
6: 1 1 0
Turf
24: 4 3 3
Heavy
2: 0 0 1
W% - P%
17% - 42%
Season
6: 3 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 41120 |
|
TURF LBF JAMIE MOTT 60.0 (7) |
4M |
60.0 |
7 |
JAMIE MOTT 60.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Mare | Sire: RAISE THE FLAG (GB) | Dam: Serve De Aunt (NZ)
Career
14: 3 5 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
11: 3 4 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 1 0
Good
9: 1 5 0
AW
0: 0 0 0
Soft
4: 2 0 0
Turf
14: 3 5 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
21% - 57%
Season
11: 3 4 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 03987 |
|
KODIAK BEAR 6G TURF LINDA MEECH 59.5 (9) |
6G |
59.5 |
9 |
LINDA MEECH 59.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: TOSEN STARDOM (JPN) | Dam: Eschaton (Aus)
Career
20: 3 3 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 0 1 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
13: 3 2 2
AW
0: 0 0 0
Soft
6: 0 1 0
Turf
20: 3 3 2
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
15% - 40%
Season
9: 0 1 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 35733 |
|
trk AW TURF LBF DECLAN BATES 59.0 (2) |
4G |
59.0 |
2 |
DECLAN BATES 59.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B/BR Gelding | Sire: SAVABEEL (AUS) | Dam: Sunniva (NZ)
Career
19: 2 2 5
Course
1: 0 0 1
Last 12m
14: 2 1 4
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
12: 0 1 4
AW
3: 1 1 1
Soft
4: 1 0 0
Turf
16: 1 1 4
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
11% - 47%
Season
9: 1 0 3
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 8x856 |
|
REDDIVO (NZ) 7G TRK DIST CD TURF ZAC SPAIN 59.0 (16) |
7G |
59.0 |
16 |
ZAC SPAIN 59.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: REDWOOD (GB) | Dam: Diva In Red (Aus)
Career
41: 4 7 1
Course
1: 1 0 0
Last 12m
13: 0 2 0
Dist
1: 1 0 0
First Up
6: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 0 0 0
Good
23: 2 5 1
AW
2: 0 0 0
Soft
12: 1 2 0
Turf
39: 4 7 1
Heavy
4: 1 0 0
W% - P%
10% - 29%
Season
9: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 x9374 |
|
DUNDONALD 5G TURF PATRICK MOLONEY 58.5 (1) |
5G |
58.5 |
1 |
PATRICK MOLONEY 58.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: SNITZEL (AUS) | Dam: Pageantry (Aus)
Career
9: 1 0 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
6: 1 0 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 1
Good
7: 1 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 0 0
Turf
9: 1 0 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
11% - 22%
Season
6: 1 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 39373 |
|
PROSHOW (NZ) 5G TRK WET AW TURF DANIEL STACKHOUSE 58.5 (5) |
5G |
58.5 |
5 |
DANIEL STACKHOUSE 58.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: PROISIR (AUS) | Dam: Our Showgirl (NZ)
Career
16: 2 2 3
Course
2: 1 0 0
Last 12m
12: 2 2 3
Dist
0: 0 0 0
First Up
5: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 1
Good
9: 1 0 2
AW
4: 1 2 0
Soft
2: 0 0 1
Turf
12: 1 0 3
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
12% - 44%
Season
9: 1 1 3
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 74122 |
|
WET AW TURF JYE MCNEIL 58.5 (10) |
7M |
58.5 |
10 |
JYE MCNEIL 58.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B/BR Mare | Sire: HELMET (AUS) | Dam: Ominous Quality (Aus)
Career
47: 6 5 9
Course
0: 0 0 0
Last 12m
18: 1 2 4
Dist
0: 0 0 0
First Up
9: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
9: 2 2 1
Good
26: 3 3 3
AW
11: 1 2 4
Soft
7: 2 0 1
Turf
36: 5 3 5
Heavy
3: 0 0 1
W% - P%
13% - 43%
Season
12: 1 2 3
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 01806 |
|
XTRAREVZ 6G WET TURF JAKE NOONAN 58.5 (11) |
6G |
58.5 |
11 |
JAKE NOONAN 58.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: XTRAVAGANT (NZ) | Dam: Otravez (Aus)
Career
36: 5 3 3
Course
1: 0 0 0
Last 12m
10: 1 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
7: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 1 0 1
Good
21: 5 2 2
AW
0: 0 0 0
Soft
12: 0 0 0
Turf
36: 5 3 3
Heavy
3: 0 1 1
W% - P%
14% - 31%
Season
10: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 51x64 |
|
FOX STRIKE 4G WET TURF TOM MADDEN 58.0 (3) |
4G |
58.0 |
3 |
TOM MADDEN 58.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: FOXWEDGE (AUS) | Dam: Colourist (Aus)
Career
9: 1 1 1
Course
1: 0 0 0
Last 12m
8: 1 0 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 0
Good
4: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 0 1 0
Turf
9: 1 1 1
Heavy
2: 0 0 1
W% - P%
11% - 33%
Season
5: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 15983 |
|
MADAME LEXIS 4M WET TURF g3 JETT STANLEY 58.0 (6) |
4M |
58.0 |
6 |
JETT STANLEY 58.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo CH Mare | Sire: PARIAH (AUS) | Dam: Lexicology (Aus)
Career
26: 3 1 4
Course
0: 0 0 0
Last 12m
13: 1 0 3
Dist
0: 0 0 0
First Up
4: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 0
Good
12: 1 0 2
AW
0: 0 0 0
Soft
10: 2 1 1
Turf
26: 3 1 4
Heavy
4: 0 0 1
W% - P%
12% - 31%
Season
10: 1 0 2
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 4x841 |
|
TULCHAN 4G WET TURF CIAN MACREDMOND 58.0 (17) |
4G |
58.0 |
17 |
CIAN MACREDMOND 58.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: HIGHLAND REEL (IRE) | Dam: Savannah Moon (Aus)
Career
14: 1 0 3
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 1 0 2
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 0
Good
7: 1 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
5: 0 0 1
Turf
14: 1 0 3
Heavy
2: 0 0 1
W% - P%
7% - 29%
Season
6: 1 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 87635 |
|
DEALT 4M WET TURF JABEZ JOHNSTONE (a1.5kg) 57.5 (13) |
4M |
57.5 |
13 |
JABEZ JOHNSTONE (a1.5kg) 57.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Mare | Sire: DUNDEEL (NZ) | Dam: Diminish (Aus)
Career
12: 2 0 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
11: 1 0 2
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
6: 1 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
5: 1 0 0
Turf
12: 2 0 2
Heavy
1: 0 0 1
W% - P%
17% - 33%
Season
8: 0 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 96646 |
|
TRIORA (NZ) 4M TURF DEAN YENDALL 55.5 (8) |
4M |
55.5 |
8 |
DEAN YENDALL 55.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B/BR Mare | Sire: BELARDO (IRE) | Dam: L'acclamation (Gb)
Career
12: 1 1 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
10: 1 1 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 1 0
Good
7: 0 1 0
AW
2: 0 0 0
Soft
3: 1 0 0
Turf
10: 1 1 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
8% - 17%
Season
6: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16 51x60 |
|
OCTAHEDRON 6G TRK DIST CD WET TURF JAKE DUFFY 57.0 (14) |
6G |
57.0 |
14 |
JAKE DUFFY 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo BR Gelding | Sire: EPAULETTE (AUS) | Dam: Octantis (Aus)
Career
31: 2 5 2
Course
2: 1 0 0
Last 12m
4: 1 0 0
Dist
2: 1 0 0
First Up
5: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 0 2 0
Good
18: 2 3 1
AW
0: 0 0 0
Soft
12: 0 2 1
Turf
31: 2 5 2
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
6% - 29%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
17 x0432 |
|
trk turf LACHLAN KING 56.5 (4) |
4G |
56.5 |
4 |
LACHLAN KING 56.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B/BR Gelding | Sire: TELPERION (AUS) | Dam: Sastre (NZ)
Career
12: 0 2 1
Course
1: 0 0 1
Last 12m
9: 0 1 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
4: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 0
Good
11: 0 2 1
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
12: 0 2 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 25%
Season
9: 0 1 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
18 25346 |
|
WET aw TURF TEO NUGENT 56.0 (15) |
7G |
56.0 |
15 |
TEO NUGENT 56.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B/BR Gelding | Sire: SACRED FALLS (NZ) | Dam: La Praline (Aus)
Career
46: 2 6 5
Course
0: 0 0 0
Last 12m
17: 1 5 2
Dist
0: 0 0 0
First Up
6: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 1
Good
24: 1 2 2
AW
3: 0 0 1
Soft
13: 1 3 1
Turf
43: 2 6 4
Heavy
6: 0 1 1
W% - P%
4% - 28%
Season
17: 1 5 2
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels