The BOMAG Construction Handicap Hurdle
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 41xpx |
|
LONG GONE 8M trk WET TURF fu CONOR STONE-WALSH 76.0 |
8M |
12-0 76.0 |
CONOR STONE-WALSH 76.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo CH Mare | Sire: GETAWAY (GER) | Dam: Nazarene (Ire)
Career
12: 3 1 2
Course
1: 0 1 0
Last 12m
6: 1 1 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 0 1
Good
8: 2 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
4: 1 0 1
Turf
12: 3 1 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
25% - 50%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 13x34 |
|
WET TURF LBF P T SMITHERS (a3kg) 74.5 |
5M |
11-10 74.5 |
P T SMITHERS (a3kg) 74.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Mare | Sire: DECORATED KNIGHT (GB) | Dam: Island Odyssey (Gb)
Career
20: 1 3 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
8: 1 2 2
Dist
1: 0 0 0
First Up
4: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 1 0
Good
12: 1 2 0
AW
0: 0 0 0
Soft
6: 0 0 1
Turf
20: 1 3 2
Heavy
2: 0 1 1
W% - P%
5% - 30%
Season
2: 0 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 06565 |
|
DESERT CAVE 8G TRK WET TURF JOSH WILLIAMSON (a2.5kg) 74.5 |
8G |
11-10 74.5 |
JOSH WILLIAMSON (a2.5kg) 74.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo B Gelding | Sire: COURT CAVE (IRE) | Dam: Big Hill (Ire)
Career
21: 2 2 1
Course
3: 1 0 1
Last 12m
7: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
5: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 1 0
Good
7: 1 1 0
AW
0: 0 0 0
Soft
11: 1 0 1
Turf
21: 2 2 1
Heavy
3: 0 1 0
W% - P%
10% - 24%
Season
4: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 x77x3 |
|
TRK DIST CD TURF su PATRICK O'HANLON 74.5 |
6G |
11-10 74.5 |
PATRICK O'HANLON 74.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: WINGS OF EAGLES (FR) | Dam: Star Search (Gb)
Career
29: 4 4 4
Course
3: 2 0 1
Last 12m
5: 1 0 1
Dist
1: 1 0 0
First Up
7: 1 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 0 2 0
Good
13: 2 2 4
AW
0: 0 0 0
Soft
14: 2 2 0
Turf
29: 4 4 4
Heavy
2: 0 0 0
W% - P%
14% - 41%
Season
1: 0 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 0011x |
|
TURF SHANE O'CALLAGHAN (a2.5kg) 74.0 |
5G |
11-9 74.0 |
SHANE O'CALLAGHAN (a2.5kg) 74.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: FREE EAGLE (IRE) | Dam: Bulgadin Lady (Ire)
Career
10: 2 0 1
Course
1: 0 0 0
Last 12m
5: 2 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
1: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
7: 2 0 1
AW
3: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
7: 2 0 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
20% - 30%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 x4202 |
|
DAIRY FORCE 7G TRK TURF SAM EWING 73.5 |
7G |
11-8 73.5 |
SAM EWING 73.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: WORKFORCE (GB) | Dam: Golden Belief (Ire)
Career
13: 1 3 0
Course
2: 1 0 0
Last 12m
8: 0 3 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
4: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 1 1 0
Good
5: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
7: 0 3 0
Turf
13: 1 3 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
8% - 31%
Season
4: 0 2 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 71x7x |
|
SHINNHILL 9G TURF ALEX HARVEY 73.0 |
9G |
11-7 73.0 |
ALEX HARVEY 73.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9yo GR Gelding | Sire: CONDUIT (IRE) | Dam: Blazing Love (Ire)
Career
5: 1 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
1: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
3: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 0 0
Turf
5: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
20% - 20%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 x670x |
|
TURF FU MARK WALSH 72.0 |
7G |
11-5 72.0 |
MARK WALSH 72.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: CHOEUR DU NORD (FR) | Dam: Martika (Fr)
Career
5: 1 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
1: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 0 0 0
Turf
5: 1 0 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
20% - 20%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 3x7x1 |
|
FORT RANDALL 7G TRK WET TURF su MR ORAN MCGILL (a2.5kg) 72.0 |
7G |
11-5 72.0 |
MR ORAN MCGILL (a2.5kg) 72.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: VALIRANN (FR) | Dam: Dona Alba (Ire)
Career
18: 1 1 2
Course
2: 1 0 0
Last 12m
1: 1 0 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
3: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 1 0
Good
9: 1 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
6: 0 0 1
Turf
18: 1 1 2
Heavy
3: 0 0 0
W% - P%
6% - 22%
Season
1: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 0x18x |
|
MISTER VIC 8G TURF FU BRIAN HAYES 72.0 |
8G |
11-5 72.0 |
BRIAN HAYES 72.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo B Gelding | Sire: MASTEROFTHEHORSE (IRE) | Dam: Little Miss Vic (Ire)
Career
12: 1 1 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
2: 1 0 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
5: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 0
Good
8: 1 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 0 0 0
Turf
12: 1 1 1
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
8% - 25%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 p85x2 |
|
turf su C M HOGAN (a2.5kg) 71.5 |
4G |
11-4 71.5 |
C M HOGAN (a2.5kg) 71.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo GR Gelding | Sire: MASTERCRAFTSMAN (IRE) | Dam: Lovers' Gait (Ire)
Career
11: 0 2 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 0 2 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
4: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 1 0
Good
3: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
6: 0 2 0
Turf
11: 0 2 0
Heavy
2: 0 0 0
W% - P%
0% - 18%
Season
3: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 3300x |
|
WET turf DONAGH MEYLER 71.5 |
5G |
11-4 71.5 |
DONAGH MEYLER 71.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: SUMBAL (IRE) | Dam: Fingal Girl (Ire)
Career
7: 0 0 3
Course
0: 0 0 0
Last 12m
7: 0 0 3
Dist
0: 0 0 0
First Up
1: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 1
Good
1: 0 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
6: 0 0 2
Turf
7: 0 0 3
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 43%
Season
3: 0 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 x0650 |
|
dist WET AW TURF lr EOGHAN FINEGAN (a3kg) 71.5 |
7G |
11-4 71.5 |
EOGHAN FINEGAN (a3kg) 71.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: ZARAK (FR) | Dam: Kyurem (Ire)
Career
42: 8 3 5
Course
0: 0 0 0
Last 12m
16: 1 0 3
Dist
2: 0 0 1
First Up
8: 1 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
8: 3 1 1
Good
6: 0 1 1
AW
5: 2 1 1
Soft
19: 1 1 2
Turf
37: 6 2 4
Heavy
12: 5 0 1
W% - P%
19% - 38%
Season
4: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 0x686 |
|
trk WET TURF CARL MILLAR (a2.5kg) 71.0 |
8G |
11-3 71.0 |
CARL MILLAR (a2.5kg) 71.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo GR/B Gelding | Sire: MUSTAMEET (USA) | Dam: Jaya Bella (Ire)
Career
33: 5 2 3
Course
2: 0 0 1
Last 12m
14: 0 2 3
Dist
1: 0 0 0
First Up
5: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 0 0 0
Good
20: 2 2 2
AW
0: 0 0 0
Soft
12: 3 0 1
Turf
33: 5 2 3
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
15% - 30%
Season
3: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 08x31 |
|
METAMORPHEUS 7G WET TURF D J O'KEEFFE 71.0 |
7G |
11-2 71.0 |
D J O'KEEFFE 71.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: MORPHEUS (GB) | Dam: Coral Dawn (Ire)
Career
34: 2 0 3
Course
0: 0 0 0
Last 12m
16: 1 0 2
Dist
1: 0 0 0
First Up
7: 0 0 2
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 2 0 0
Good
15: 0 0 1
AW
2: 0 0 0
Soft
14: 2 0 2
Turf
32: 2 0 3
Heavy
3: 0 0 0
W% - P%
6% - 15%
Season
3: 1 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16 8xp09 |
|
HIGH NOTIONS 6M WET TURF MICHAEL KENNEALLY (a2.5kg) 71.0 |
6M |
11-2 71.0 |
MICHAEL KENNEALLY (a2.5kg) 71.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Mare | Sire: AFFINISEA (IRE) | Dam: Rath Donna (Ire)
Career
6: 1 0 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
6: 1 0 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 0 0
Good
1: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
5: 1 0 1
Turf
6: 1 0 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
17% - 33%
Season
3: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
17 08x87 |
|
KATHERINE 9M TRK WET TURF HARRY SEXTON (a3kg) 70.0 |
9M |
11-0 70.0 |
HARRY SEXTON (a3kg) 70.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9yo B Mare | Sire: SHIROCCO (GER) | Dam: Garrienderk Mist (Ire)
Career
44: 3 2 3
Course
4: 1 0 0
Last 12m
7: 0 1 0
Dist
2: 0 0 0
First Up
6: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 0 0 1
Good
23: 3 1 2
AW
0: 0 0 0
Soft
18: 0 1 1
Turf
44: 3 2 3
Heavy
3: 0 0 0
W% - P%
7% - 18%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels