The Connolly's RED MILLS Handicap
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 0x4x9 |
|
TURF SU SCOTT MCCULLAGH 65.0 (1) |
5G |
10-3 65.0 |
1 |
SCOTT MCCULLAGH 65.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: SHALAA (IRE) | Dam: Alamarie (Fr)
Career
14: 2 2 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
6: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 1 1 0
Good
7: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
6: 1 2 0
Turf
14: 2 2 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
14% - 29%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 11x33 |
|
SYZYGY (GB) 4F WET TURF BEN COEN 65.0 (10) |
4F |
10-3 65.0 |
10 |
BEN COEN 65.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Filly | Sire: CABLE BAY (IRE) | Dam: Solfilia (Gb)
Career
8: 3 0 2
Course
1: 0 0 0
Last 12m
7: 3 0 2
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 1
Good
3: 0 0 1
AW
1: 0 0 0
Soft
1: 1 0 0
Turf
7: 3 0 2
Heavy
3: 2 0 1
W% - P%
38% - 62%
Season
2: 0 0 2
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 4x1 |
|
TURF REESE HOLOHAN (a3kg) 64.5 (6) |
6M |
10-2 64.5 |
6 |
REESE HOLOHAN (a3kg) 64.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo CH Mare | Sire: ROARING LION (USA) | Dam: Likely (Ger)
Career
2: 1 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
1: 1 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
0: 0 0 0
Good
1: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 1 0 0
Turf
2: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
50% - 50%
Season
1: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 643x2 |
|
KILCREA ROCK 4H WET turf su |
4H |
10-1 64.0 |
8 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Horse | Sire: WOOTTON BASSETT (GB) | Dam: Loved (Ire)
Career
8: 0 2 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 0 1 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
4: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 1 0
Good
5: 0 1 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 1 1
Turf
8: 0 2 1
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
0% - 38%
Season
1: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 12043 |
|
dist WET aw TURF WESLEY JOYCE (a1.5kg) 62.0 (4) |
4F |
9-11 62.0 |
4 |
WESLEY JOYCE (a1.5kg) 62.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo GR Filly | Sire: MASTERCRAFTSMAN (IRE) | Dam: Set Fire (Ire)
Career
23: 3 1 2
Course
2: 0 0 0
Last 12m
20: 3 1 1
Dist
4: 0 0 1
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 1
Good
5: 1 0 0
AW
8: 0 0 1
Soft
8: 1 1 1
Turf
15: 3 1 1
Heavy
2: 1 0 0
W% - P%
13% - 26%
Season
8: 1 1 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 24010 |
|
AW TURF C GEERDHARRY (a3kg) 61.0 (7) |
4H |
9-9 61.0 |
7 |
C GEERDHARRY (a3kg) 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo CH Horse | Sire: SANDS OF MALI (FR) | Dam: Invade (Ire)
Career
14: 3 1 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
14: 3 1 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
3: 0 0 0
AW
7: 2 1 0
Soft
3: 1 0 0
Turf
7: 1 0 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
21% - 29%
Season
6: 1 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 555x0 |
|
turf su W J LEE 60.0 (5) |
4F |
9-6 60.0 |
5 |
W J LEE 60.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Filly | Sire: KODI BEAR (IRE) | Dam: Pelican Waters (Ire)
Career
6: 0 0 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
6: 0 0 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 1
Good
5: 0 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
6: 0 0 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 17%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 460x7 |
|
SIR JEREMY 4G WET TURF COLIN KEANE 58.0 (2) |
4G |
9-2 58.0 |
2 |
COLIN KEANE 58.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo CH Gelding | Sire: DECORATED KNIGHT (GB) | Dam: Jeremy's Girl (Ire)
Career
16: 1 1 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
8: 0 1 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
8: 1 1 0
AW
1: 0 0 0
Soft
7: 0 0 2
Turf
15: 1 1 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
6% - 25%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 84x76 |
|
trk dist aw turf ADAM CAFFREY 57.0 (12) |
6G |
9-0 57.0 |
12 |
ADAM CAFFREY 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: FREE EAGLE (IRE) | Dam: Allegra Tak (Ity)
Career
23: 0 6 1
Course
3: 0 0 1
Last 12m
12: 0 4 1
Dist
1: 0 1 0
First Up
4: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 0
Good
9: 0 1 1
AW
2: 0 1 0
Soft
11: 0 4 0
Turf
21: 0 5 1
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
0% - 30%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 082x0 |
|
aw ROBERT COLGAN 56.5 (9) |
4G |
8-13 56.5 |
9 |
ROBERT COLGAN 56.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: TORONADO (IRE) | Dam: Daidahana (Gb)
Career
4: 0 1 0
Course
1: 0 0 0
Last 12m
4: 0 1 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
2: 0 0 0
AW
1: 0 1 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
3: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 25%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 7x718 |
|
RISING SKY 4F DIST AW turf PATRICK MCGETTIGAN (a2.5kg) 55.5 (11) |
4F |
8-10 55.5 |
11 |
PATRICK MCGETTIGAN (a2.5kg) 55.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Filly | Sire: DANDY MAN (IRE) | Dam: Hidden Sky (Ire)
Career
15: 1 0 1
Course
1: 0 0 0
Last 12m
11: 1 0 1
Dist
2: 1 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 0 0
Good
6: 0 0 1
AW
9: 1 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
6: 0 0 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
7% - 13%
Season
3: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 4x65 |
|
OUST (GB) 3C RORY CLEARY 54.0 (3) |
3C |
8-7 54.0 |
3 |
RORY CLEARY 54.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Colt | Sire: PALACE PIER (GB) | Dam: Ghalyah (Gb)
Career
3: 0 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
2: 0 0 0
AW
1: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
2: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels