The Slaney River Handicap Hurdle (0-100)
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 800x4 |
|
FEDNEYS PARK 6M WET TURF D J O'KEEFFE 76.0 () |
6M |
12-0 76.0 |
D J O'KEEFFE 76.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo BR Mare | Sire: WALK IN THE PARK (IRE) | Dam: Fedney Hill (Ire)
Career
7: 1 0 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
5: 0 0 1
Dist
1: 0 0 0
First Up
4: 1 0 2
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
0: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
5: 1 0 1
Turf
7: 1 0 2
Heavy
2: 0 0 1
W% - P%
14% - 43%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 00266 |
|
GAMIGIN 8G DIST WET TURF O MCGILL 75.5 () |
8G |
11-13 75.5 |
O MCGILL 75.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo B Gelding | Sire: DARK ANGEL (IRE) | Dam: Anticipation (Fr)
Career
54: 5 1 3
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 0 1 0
Dist
4: 1 1 0
First Up
8: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
7: 1 0 0
Good
20: 2 0 1
AW
5: 0 0 0
Soft
28: 3 1 2
Turf
49: 5 1 3
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
9% - 17%
Season
3: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 60x0x |
|
TURF TIERNAN ROCHE 75.5 () |
7M |
11-12 75.5 |
TIERNAN ROCHE 75.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo CH Mare | Sire: IFFRAAJ (GB) | Dam: Adjudicate (Gb)
Career
9: 1 1 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
0: 0 0 0
Dist
3: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
6: 1 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 0 0 0
Turf
9: 1 1 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
11% - 33%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 07xp0 |
|
BOSSING IT 6M TURF SEAN FLANAGAN 73.5 () |
6M |
11-8 73.5 |
SEAN FLANAGAN 73.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Mare | Sire: ORDER OF ST GEORGE (IRE) | Dam: Is Herself About (Ire)
Career
11: 1 0 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
8: 1 0 2
Dist
0: 0 0 0
First Up
4: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 0
Good
5: 1 0 2
AW
0: 0 0 0
Soft
4: 0 0 0
Turf
11: 1 0 2
Heavy
2: 0 0 0
W% - P%
9% - 27%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 80xpx |
|
dist WET aw turf MICHAEL KENNEALLY 73.5 () |
7M |
11-8 73.5 |
MICHAEL KENNEALLY 73.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Mare | Sire: GOLDEN HORN (GB) | Dam: Zamoura (Gb)
Career
26: 0 2 3
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 0 0 0
Dist
3: 0 0 1
First Up
5: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 1 0
Good
13: 0 1 1
AW
4: 0 1 1
Soft
7: 0 0 1
Turf
22: 0 1 2
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
0% - 19%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 0x479 |
|
P BYRNES 72.5 () |
6G |
11-6 72.5 |
P BYRNES 72.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: SEA MOON (GB) | Dam: Princess Commanche (Ire)
Career
9: 0 0 0
Course
1: 0 0 0
Last 12m
3: 0 0 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
1: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
7: 0 0 0
Turf
9: 0 0 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
3: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 7950 |
|
JEFFERSON SMITH 72.0 () |
5M |
11-5 72.0 |
JEFFERSON SMITH 72.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Mare | Sire: POET'S WORD (IRE) | Dam: My Girl Lucy (Ire)
Career
4: 0 0 0
Course
1: 0 0 0
Last 12m
4: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
1: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
1: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 0 0
Turf
4: 0 0 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
4: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 4725x |
|
TRK DIST CD TURF FU CONOR STONE-WALSH 70.5 () |
7M |
11-1 70.5 |
CONOR STONE-WALSH 70.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Mare | Sire: JET AWAY (GB) | Dam: Clomore (Ire)
Career
11: 2 2 0
Course
2: 1 0 0
Last 12m
6: 1 2 0
Dist
1: 1 0 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
7: 2 1 0
AW
0: 0 0 0
Soft
4: 0 1 0
Turf
11: 2 2 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
18% - 36%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 09587 |
|
WET AW TURF CIAN QUIRKE 69.0 () |
6M |
10-12 69.0 |
CIAN QUIRKE 69.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Mare | Sire: BERKSHIRE (IRE) | Dam: Ambermaryrose (Ire)
Career
43: 3 1 3
Course
1: 0 0 0
Last 12m
20: 2 0 2
Dist
2: 0 0 0
First Up
5: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 0 0 1
Good
17: 0 0 0
AW
6: 1 0 0
Soft
13: 2 1 2
Turf
37: 2 1 3
Heavy
7: 0 0 1
W% - P%
7% - 16%
Season
5: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 x059x |
|
CRAIC EILE 9G WET TURF CARL MILLAR 67.5 () |
9G |
10-9 67.5 |
CARL MILLAR 67.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9yo B Gelding | Sire: PALAVICINI (USA) | Dam: Joyful Spirit (Ire)
Career
60: 2 4 4
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 0 0 0
Dist
2: 0 0 0
First Up
7: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
7: 0 0 1
Good
32: 2 4 3
AW
1: 0 0 0
Soft
25: 0 0 1
Turf
59: 2 4 4
Heavy
2: 0 0 0
W% - P%
3% - 17%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 x8px9 |
|
PHILIP DONOVAN 67.5 () |
6M |
10-9 67.5 |
PHILIP DONOVAN 67.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Mare | Sire: ELUSIVE PIMPERNEL (USA) | Dam: Fifinka (Ire)
Career
5: 0 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
3: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 0 0
Turf
5: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 005x6 |
|
CHOLO 5G PHILIP ENRIGHT 66.0 () |
5G |
10-5 66.0 |
PHILIP ENRIGHT 66.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: MAXIOS (GB) | Dam: Affascinare (Ire)
Career
7: 0 0 0
Course
1: 0 0 0
Last 12m
4: 0 0 0
Dist
2: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
6: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
7: 0 0 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 p070x |
|
AVANDRA 6M SHANE O'CALLAGHAN 63.5 () |
6M |
10-0 63.5 |
SHANE O'CALLAGHAN 63.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Mare | Sire: GETAWAY (GER) | Dam: Richards Claire (Ire)
Career
16: 0 0 0
Course
1: 0 0 0
Last 12m
8: 0 0 0
Dist
4: 0 0 0
First Up
5: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 0
Good
5: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
9: 0 0 0
Turf
16: 0 0 0
Heavy
2: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 0565x |
|
ESTICKY END 8G AW TURF FU D ROBINSON 63.5 () |
8G |
10-0 63.5 |
D ROBINSON 63.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo B Gelding | Sire: ESTIDHKAAR (IRE) | Dam: Hay Now (Ire)
Career
47: 5 1 1
Course
2: 0 0 0
Last 12m
5: 0 0 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
8: 1 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
8: 2 0 0
Good
26: 3 0 0
AW
15: 2 1 1
Soft
4: 0 0 0
Turf
32: 3 0 0
Heavy
2: 0 0 0
W% - P%
11% - 15%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 0026x |
|
turf RESERVE 1 67.0 () |
6M |
10-8 67.0 |
RESERVE 1 67.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Mare | Sire: WESTERNER (GB) | Dam: Miss Opera (Gb)
Career
8: 0 1 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 0 1 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
6: 0 1 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
8: 0 1 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
0% - 12%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16 77x8x |
|
RESERVE 2 73.0 () |
6G |
11-7 73.0 |
RESERVE 2 73.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: WALK IN THE PARK (IRE) | Dam: Solerina (Ire)
Career
4: 0 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
3: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
4: 0 0 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
17 7p0px |
|
BOLTLANDER 5G RESERVE 3 72.5 () |
5G |
11-6 72.5 |
RESERVE 3 72.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo GR Gelding | Sire: WINGS OF EAGLES (FR) | Dam: Grey Nua (Ire)
Career
4: 0 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
1: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
2: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 0 0
Turf
4: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels