Hong Kong Jockey Club World Pool Handicap
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 1x776 |
|
ANNAF (IRE) 7H trk DIST WET AW TURF g1 G3 LR JASON WATSON 62.5 (5) |
7H |
9-12 62.5 |
5 |
JASON WATSON 62.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo BR Horse | Sire: MUHAARAR (GB) | Dam: Shimah (USA)
Career
44: 9 5 7
Course
2: 0 0 1
Last 12m
11: 1 1 1
Dist
30: 6 5 3
First Up
7: 2 1 2
Firm
1: 1 0 0
Second Up
7: 2 1 2
Good
25: 1 0 4
AW
13: 5 5 2
Soft
3: 2 0 0
Turf
30: 4 0 5
Heavy
1: 0 0 1
W% - P%
20% - 48%
Season
3: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 x0651 |
|
WILTSHIRE 6G TRK DIST CD AW TURF lr TOM MARQUAND 61.5 (3) |
6G |
9-10 61.5 |
3 |
TOM MARQUAND 61.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: ACLAIM (IRE) | Dam: Simballina (Ire)
Career
17: 5 1 1
Course
4: 1 0 0
Last 12m
4: 1 0 0
Dist
11: 4 0 1
First Up
7: 2 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 1 0 0
Good
4: 1 0 0
AW
9: 4 0 1
Soft
4: 0 1 0
Turf
8: 1 1 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
29% - 41%
Season
4: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 40x34 |
|
DIST AW OISIN MURPHY 60.0 (6) |
4G |
9-6 60.0 |
6 |
OISIN MURPHY 60.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: DARK ANGEL (IRE) | Dam: Samaah (Ire)
Career
11: 3 2 1
Course
1: 0 0 0
Last 12m
7: 0 1 1
Dist
11: 3 2 1
First Up
3: 0 2 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
3: 0 0 0
AW
8: 3 2 1
Soft
0: 0 0 0
Turf
3: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
27% - 55%
Season
3: 0 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 640x4 |
|
PUROSANGUE 5G DIST TURF g3 LR LBF JACK MITCHELL 59.0 (1) |
5G |
9-4 59.0 |
1 |
JACK MITCHELL 59.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo BR Gelding | Sire: ACLAIM (IRE) | Dam: Avon Breeze (Gb)
Career
22: 2 5 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
7: 0 0 0
Dist
12: 1 1 1
First Up
4: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 0
Good
14: 1 3 1
AW
1: 0 0 0
Soft
7: 1 2 0
Turf
21: 2 5 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
9% - 36%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 3x942 |
|
DIST AW TURF g2 lr HOLLIE DOYLE 58.5 (10) |
8G |
9-3 58.5 |
10 |
HOLLIE DOYLE 58.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo CH Gelding | Sire: SHAMARDAL (USA) | Dam: Mutebah (Ire)
Career
34: 5 5 2
Course
2: 0 0 0
Last 12m
3: 0 1 0
Dist
19: 2 2 2
First Up
6: 2 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 0 1 0
Good
16: 3 4 0
AW
11: 2 1 2
Soft
5: 0 0 0
Turf
23: 3 4 0
Heavy
2: 0 0 0
W% - P%
15% - 35%
Season
3: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 101x1 |
|
DIST TURF KIERAN SHOEMARK 58.5 (11) |
4G |
9-3 58.5 |
11 |
KIERAN SHOEMARK 58.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: FAR ABOVE (IRE) | Dam: Silk Slippers (Gb)
Career
12: 4 1 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 4 0 2
Dist
7: 3 0 1
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
8: 3 1 2
AW
1: 0 0 0
Soft
2: 0 0 0
Turf
11: 4 1 2
Heavy
1: 1 0 0
W% - P%
33% - 58%
Season
1: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 50x01 |
|
MIRABEAU 4G TRK DIST CD TURF lr WILLIAM BUICK 58.0 (4) |
4G |
9-2 58.0 |
4 |
WILLIAM BUICK 58.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo RED/GR Gelding | Sire: TERRITORIES (IRE) | Dam: Lubinka (Ire)
Career
14: 3 0 2
Course
4: 1 0 0
Last 12m
8: 1 0 1
Dist
2: 1 0 0
First Up
5: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 2 0 1
Good
9: 1 0 2
AW
0: 0 0 0
Soft
4: 2 0 0
Turf
14: 3 0 2
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
21% - 36%
Season
2: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 10x22 |
|
ADDISON GREY 4G trk DIST cd AW TURF ROSSA RYAN 58.0 (12) |
4G |
9-2 58.0 |
12 |
ROSSA RYAN 58.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo GR Gelding | Sire: HAVANA GREY (GB) | Dam: Moon Song (Gb)
Career
8: 3 2 1
Course
1: 0 1 0
Last 12m
6: 2 2 1
Dist
7: 3 2 1
First Up
4: 2 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 1 1
Good
7: 2 2 1
AW
1: 1 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
7: 2 2 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
38% - 75%
Season
2: 0 2 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 20x08 |
|
KORKER (IRE) 7G dist aw TURF lr PIERRE-LOUIS JAMIN 57.5 (13) |
7G |
9-1 57.5 |
13 |
PIERRE-LOUIS JAMIN 57.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: DANDY MAN (IRE) | Dam: Adaptation (Gb)
Career
50: 6 9 7
Course
0: 0 0 0
Last 12m
11: 0 1 2
Dist
19: 0 2 5
First Up
6: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 2 1 0
Good
36: 4 6 7
AW
3: 0 1 0
Soft
8: 1 2 0
Turf
47: 6 8 7
Heavy
3: 1 0 0
W% - P%
12% - 44%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 0x005 |
|
BROSAY 4G DIST WET AW TURF SEAN LEVEY 57.0 (7) |
4G |
9-0 57.0 |
7 |
SEAN LEVEY 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: TASLEET (GB) | Dam: Hattytown (Gb)
Career
21: 4 3 2
Course
1: 0 0 0
Last 12m
10: 2 0 0
Dist
10: 2 2 0
First Up
4: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 2 1
Good
7: 2 1 0
AW
7: 1 2 1
Soft
4: 0 0 1
Turf
14: 3 1 1
Heavy
3: 1 0 0
W% - P%
19% - 43%
Season
3: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 x17x9 |
|
REALIGN (FR) 4G DIST TURF su JAMES DOYLE 57.0 (15) |
4G |
9-0 57.0 |
15 |
JAMES DOYLE 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: BLUE POINT (IRE) | Dam: Maggies Angel (Ire)
Career
8: 2 1 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
6: 2 0 0
Dist
6: 2 1 0
First Up
4: 2 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 1
Good
7: 2 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
8: 2 1 1
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
25% - 50%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 03573 |
|
DESERT COP 6G trk DIST cd AW TURF G1 g2 lr CHARLES BISHOP 56.0 (14) |
6G |
8-12 56.0 |
14 |
CHARLES BISHOP 56.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: OASIS DREAM (GB) | Dam: Speed Cop (Gb)
Career
37: 4 5 2
Course
1: 0 1 0
Last 12m
14: 0 1 2
Dist
21: 3 3 2
First Up
5: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 1 2 0
Good
30: 2 4 2
AW
7: 2 1 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
30: 2 4 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
11% - 30%
Season
9: 0 1 2
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 43x11 |
|
DIST AW TURF SHANE FOLEY 55.5 (9) |
4G |
8-10 55.5 |
9 |
SHANE FOLEY 55.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: SOLDIER'S CALL (GB) | Dam: Likewise (Ire)
Career
16: 5 1 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
10: 3 1 1
Dist
11: 4 1 0
First Up
4: 2 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 1 1 0
Good
3: 0 0 0
AW
12: 4 1 1
Soft
1: 1 0 0
Turf
4: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
31% - 44%
Season
2: 2 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 1280x |
|
THUNDER BLUE 5G DIST AW TURF fu RAY DAWSON 54.0 (8) |
5G |
8-7 54.0 |
8 |
RAY DAWSON 54.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: BLUE POINT (IRE) | Dam: Kodyanna (Ire)
Career
27: 3 5 1
Course
2: 0 0 0
Last 12m
10: 1 2 0
Dist
19: 3 5 1
First Up
5: 0 2 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 1 0 0
Good
15: 1 3 1
AW
4: 1 2 0
Soft
6: 1 0 0
Turf
22: 2 3 1
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
11% - 33%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 73x01 |
|
YES I'M MALI 4G DIST AW TURF SAFFIE OSBORNE 51.5 (2) |
4G |
8-2 51.5 |
2 |
SAFFIE OSBORNE 51.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo BR Gelding | Sire: SANDS OF MALI (FR) | Dam: Yes Always (Ire)
Career
20: 4 2 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
7: 1 0 1
Dist
13: 2 2 1
First Up
3: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
12: 3 0 0
AW
7: 1 2 2
Soft
1: 0 0 0
Turf
13: 3 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
20% - 40%
Season
2: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels