Irish Thoroughbred Marketing Handicap
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 210x7 |
|
trk DIST TURF LR su M P SHEEHY 62.0 (15) |
3G |
9-11 62.0 |
15 |
M P SHEEHY 62.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Gelding | Sire: NANDO PARRADO (GB) | Dam: Occupation (Ire)
Career
9: 2 3 2
Course
1: 0 0 1
Last 12m
9: 2 3 2
Dist
5: 2 2 0
First Up
2: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 1 0
Good
7: 1 3 2
AW
1: 0 0 0
Soft
1: 1 0 0
Turf
8: 2 3 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
22% - 78%
Season
1: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 16x7x |
|
DIST TURF RAY DAWSON 61.5 (4) |
3G |
9-10 61.5 |
4 |
RAY DAWSON 61.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Gelding | Sire: JAMES GARFIELD (IRE) | Dam: Slovak (Ire)
Career
4: 1 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
2: 0 0 0
Dist
3: 1 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 1 0 0
Good
2: 1 0 0
AW
1: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
3: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
25% - 25%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 00x89 |
|
DIST TURF THOMAS GREATREX 60.0 (19) |
3G |
9-6 60.0 |
19 |
THOMAS GREATREX 60.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Gelding | Sire: DARK ANGEL (IRE) | Dam: Torricella (Gb)
Career
9: 2 0 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 2 0 1
Dist
5: 1 0 1
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 0 0
Good
7: 2 0 1
AW
1: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
8: 2 0 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
22% - 33%
Season
2: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 830x6 |
|
DIST TURF SU LBF JAMES DOYLE 59.5 (13) |
3G |
9-5 59.5 |
13 |
JAMES DOYLE 59.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Gelding | Sire: MEHMAS (IRE) | Dam: Lyons Lane (Gb)
Career
6: 1 0 2
Course
1: 0 0 0
Last 12m
5: 1 0 1
Dist
4: 1 0 1
First Up
2: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 1 0 0
Good
6: 1 0 2
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
6: 1 0 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
17% - 50%
Season
1: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 6415x |
|
STARGAZED 3F DIST TURF CLIFFORD LEE 59.5 (16) |
3F |
9-5 59.5 |
16 |
CLIFFORD LEE 59.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Filly | Sire: ZOUSTAR (AUS) | Dam: Beyond Desire (Gb)
Career
4: 1 0 0
Course
1: 0 0 0
Last 12m
4: 1 0 0
Dist
4: 1 0 0
First Up
1: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
3: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
4: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
25% - 25%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 1374x |
|
KINNALARGY 3G DIST TURF OISIN MCSWEENEY 59.0 (1) |
3G |
9-4 59.0 |
1 |
OISIN MCSWEENEY 59.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Gelding | Sire: HAVANA GREY (GB) | Dam: Rose Ransom (Ire)
Career
5: 1 0 1
Course
2: 0 0 0
Last 12m
5: 1 0 1
Dist
2: 1 0 0
First Up
1: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 1 0 0
Good
5: 1 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
5: 1 0 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
20% - 40%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 5x326 |
|
AW TURF WILLIAM BUICK 59.0 (8) |
3F |
9-4 59.0 |
8 |
WILLIAM BUICK 59.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B/BR Filly | Sire: TASLEET (GB) | Dam: Yes Always (Ire)
Career
9: 2 2 1
Course
1: 0 0 0
Last 12m
8: 1 2 1
Dist
1: 0 0 0
First Up
3: 2 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 1 0
Good
3: 1 0 0
AW
6: 1 2 1
Soft
0: 0 0 0
Turf
3: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
22% - 56%
Season
3: 0 1 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 11x |
|
DIST TURF FU TOM MARQUAND 58.0 (6) |
3F |
9-2 58.0 |
6 |
TOM MARQUAND 58.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Filly | Sire: TEN SOVEREIGNS (IRE) | Dam: Sandreamer (Ire)
Career
2: 2 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
2: 2 0 0
Dist
2: 2 0 0
First Up
1: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 1 0 0
Good
2: 2 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
2: 2 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
100% - 100%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 66x06 |
|
DIST WET TURF lr DANIEL TUDHOPE 58.0 (5) |
3F |
9-2 58.0 |
5 |
DANIEL TUDHOPE 58.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Filly | Sire: INVINCIBLE ARMY (IRE) | Dam: First Link (USA)
Career
14: 2 2 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
12: 2 1 1
Dist
7: 2 1 1
First Up
2: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
11: 2 2 0
AW
1: 0 0 0
Soft
1: 0 0 1
Turf
13: 2 2 1
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
14% - 36%
Season
2: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 11 |
|
DIST AW BILLY GARRITTY 57.5 (10) |
3F |
9-1 57.5 |
10 |
BILLY GARRITTY 57.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Filly | Sire: HAVANA GREY (GB) | Dam: Likelihood (USA)
Career
2: 2 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
2: 2 0 0
Dist
2: 2 0 0
First Up
1: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 1 0 0
Good
0: 0 0 0
AW
2: 2 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
0: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
100% - 100%
Season
2: 2 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 x1324 |
|
DIST AW turf LBF BEN ROBINSON 56.5 (9) |
3G |
8-13 56.5 |
9 |
BEN ROBINSON 56.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo CH Gelding | Sire: MEHMAS (IRE) | Dam: Shumookhi (Ire)
Career
6: 1 2 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
6: 1 2 2
Dist
6: 1 2 2
First Up
2: 1 0 1
Firm
1: 0 0 1
Second Up
2: 0 1 1
Good
1: 0 1 0
AW
4: 1 1 1
Soft
0: 0 0 0
Turf
2: 0 1 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
17% - 83%
Season
3: 0 1 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 21x22 |
|
DIST TURF LBF OLIVER STAMMERS 56.5 (14) |
3G |
8-13 56.5 |
14 |
OLIVER STAMMERS 56.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Gelding | Sire: ARDAD (IRE) | Dam: Singyoursong (Ire)
Career
9: 1 5 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 1 5 1
Dist
8: 1 5 1
First Up
2: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 2 0
Good
9: 1 5 1
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
9: 1 5 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
11% - 78%
Season
2: 0 2 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 346x3 |
|
ENTAILED 3F DIST TURF SU ROSSA RYAN 56.5 (2) |
3F |
8-13 56.5 |
2 |
ROSSA RYAN 56.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Filly | Sire: HARRY ANGEL (IRE) | Dam: Aristocratic (Gb)
Career
7: 1 0 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
7: 1 0 2
Dist
3: 1 0 1
First Up
2: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 1 0 0
Good
5: 1 0 2
AW
1: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
6: 1 0 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
14% - 43%
Season
1: 0 0 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 256x7 |
|
HANNEY GIRL 3F DIST TURF su DAVID ALLAN 56.0 (17) |
3F |
8-12 56.0 |
17 |
DAVID ALLAN 56.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Filly | Sire: CABLE BAY (IRE) | Dam: Holloa (Gb)
Career
10: 2 1 2
Course
1: 0 0 0
Last 12m
9: 2 1 2
Dist
9: 2 1 2
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 1
Good
8: 2 1 2
AW
1: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
9: 2 1 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
20% - 50%
Season
1: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 21x61 |
|
DIST AW TURF JASON HART 55.5 (7) |
3F |
8-10 55.5 |
7 |
JASON HART 55.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo GR Filly | Sire: HAVANA GREY (GB) | Dam: Beauty Pageant (Ire)
Career
6: 2 2 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 2 1 0
Dist
6: 2 2 0
First Up
3: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 2 1 0
Good
2: 1 0 0
AW
4: 1 2 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
2: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
33% - 67%
Season
2: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16 101x7 |
|
STORM ESME 3F AW TURF DAVID EGAN 55.5 (11) |
3F |
8-10 55.5 |
11 |
DAVID EGAN 55.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo BR Filly | Sire: PALACE PIER (GB) | Dam: Fen Breeze (Gb)
Career
4: 2 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 2 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
3: 1 0 0
AW
1: 1 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
3: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
50% - 50%
Season
1: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
17 7x521 |
|
DIST AW HOLLIE DOYLE 55.0 (12) |
3F |
8-9 55.0 |
12 |
HOLLIE DOYLE 55.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo GR Filly | Sire: BLUE POINT (IRE) | Dam: Reeh (Ire)
Career
6: 1 1 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
5: 1 1 0
Dist
6: 1 1 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 1 0
Good
3: 0 0 0
AW
3: 1 1 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
3: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
17% - 33%
Season
3: 1 1 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
18 22x2x |
|
VON TROTTER 3G dist aw fu JOANNA MASON 54.0 (3) |
3G |
8-7 54.0 |
3 |
JOANNA MASON 54.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo BR Gelding | Sire: MATTMU (GB) | Dam: Bankawi (Gb)
Career
3: 0 3 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 0 3 0
Dist
2: 0 2 0
First Up
2: 0 2 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 1 0
Good
0: 0 0 0
AW
3: 0 3 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
0: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 100%
Season
1: 0 1 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
19 4x422 |
|
dist aw turf FAYE MCMANOMAN 52.5 (18) |
3G |
8-4 52.5 |
18 |
FAYE MCMANOMAN 52.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Gelding | Sire: UBETTABELIEVEIT (IRE) | Dam: Weisse Socken (Ire)
Career
8: 0 3 0
Course
1: 0 0 0
Last 12m
7: 0 2 0
Dist
7: 0 3 0
First Up
3: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 1 0
Good
6: 0 2 0
AW
1: 0 1 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
7: 0 2 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 38%
Season
3: 0 2 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels