TORI DARKE CLASS 1 HANDICAP
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 67x5x |
|
MATIMA 3G dist WET TURF FU JEAN VAN OVERMEIRE 62.0 (15) |
3G |
62.0 |
15 |
JEAN VAN OVERMEIRE 62.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo BR Gelding | Sire: LONHRO (AUS) | Dam: Demerara (Aus)
Career
6: 1 1 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
5: 0 1 1
Dist
2: 0 1 0
First Up
3: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 1 0
Good
3: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 1 0 0
Turf
6: 1 1 1
Heavy
2: 0 1 1
W% - P%
17% - 50%
Season
3: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 60x21 |
|
CHATTERLEY 3F DIST WET TURF g3 lr LEE MAGORRIAN 60.0 (13) |
3F |
60.0 |
13 |
LEE MAGORRIAN 60.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Filly | Sire: SNITZEL (AUS) | Dam: Forbidden (Aus)
Career
8: 1 3 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
7: 1 3 1
Dist
2: 1 0 0
First Up
3: 0 2 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 1 1
Good
4: 0 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 1 2 0
Turf
8: 1 3 2
Heavy
1: 0 0 1
W% - P%
12% - 75%
Season
6: 1 2 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 1x6 |
|
DIST TURF JEFF PENZA 60.0 (6) |
4G |
60.0 |
6 |
JEFF PENZA 60.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: WAR DECREE (USA) | Dam: Oxford Aunt (NZ)
Career
2: 1 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
2: 1 0 0
Dist
2: 1 0 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
0: 0 0 0
Good
1: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 1 0 0
Turf
2: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
50% - 50%
Season
2: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 7x212 |
|
TUSCANY 3G DIST TURF LBF KEAGAN LATHAM 60.0 (12) |
3G |
60.0 |
12 |
KEAGAN LATHAM 60.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo CH Gelding | Sire: ZOUSTAR (AUS) | Dam: Summer Sham (Aus)
Career
8: 1 3 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
7: 1 3 0
Dist
2: 1 1 0
First Up
3: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 1 0
Good
4: 1 1 0
AW
0: 0 0 0
Soft
4: 0 2 0
Turf
8: 1 3 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
12% - 50%
Season
6: 1 3 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 4189x |
|
TURF lr RORY HUTCHINGS 59.0 (1) |
3F |
59.0 |
1 |
RORY HUTCHINGS 59.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo CH Filly | Sire: CAPITALIST (AUS) | Dam: Thunder Lady (NZ)
Career
9: 1 1 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
5: 1 0 0
Dist
2: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 1 0
Good
6: 1 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 1 0
Turf
9: 1 1 1
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
11% - 33%
Season
5: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 3192x |
|
STARSONUS 5G dist WET TURF fu AMY MCLUCAS 59.0 (11) |
5G |
59.0 |
11 |
AMY MCLUCAS 59.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo CH Gelding | Sire: STARSPANGLEDBANNER (AUS) | Dam: Sardaaj (NZ)
Career
9: 1 2 4
Course
0: 0 0 0
Last 12m
2: 0 1 0
Dist
4: 0 2 2
First Up
2: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 1 1
Good
4: 0 1 2
AW
0: 0 0 0
Soft
5: 1 1 2
Turf
9: 1 2 4
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
11% - 78%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 4x1 |
|
TRK DIST CD TURF CHAD LEVER 58.5 (7) |
3G |
58.5 |
7 |
CHAD LEVER 58.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Gelding | Sire: ALABAMA EXPRESS (AUS) | Dam: Wichita Woman (Aus)
Career
2: 1 0 0
Course
1: 1 0 0
Last 12m
2: 1 0 0
Dist
1: 1 0 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
0: 0 0 0
Good
2: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
2: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
50% - 50%
Season
2: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 5x413 |
|
MARCHON 3G TURF MITCHELL BELL 58.5 (5) |
3G |
58.5 |
5 |
MITCHELL BELL 58.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Gelding | Sire: WOOTTON BASSETT (GB) | Dam: Marchena (Aus)
Career
4: 1 0 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 1 0 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 1 0 0
Good
1: 0 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 1 0 0
Turf
4: 1 0 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
25% - 50%
Season
3: 1 0 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 31827 |
|
TRK DIST CD WET aw TURF LEESHELLE SMALL (a3kg) 56.5 (4) |
5M |
56.5 |
4 |
LEESHELLE SMALL (a3kg) 56.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo BR Mare | Sire: TELPERION (AUS) | Dam: Promosso (NZ)
Career
9: 1 3 3
Course
3: 1 0 1
Last 12m
9: 1 3 3
Dist
4: 1 3 0
First Up
2: 0 0 2
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 1 0
Good
5: 0 2 1
AW
1: 0 0 1
Soft
2: 1 0 1
Turf
8: 1 3 2
Heavy
1: 0 1 0
W% - P%
11% - 78%
Season
9: 1 3 3
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 x212x |
|
THE CRISTAL 4M TURF fu LBF |
4M |
56.5 |
16 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Mare | Sire: PIERRO (AUS) | Dam: The Pinnacle (Aus)
Career
4: 1 2 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 1 2 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 1 0 0
Good
2: 0 1 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 1 1 0
Turf
4: 1 2 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
25% - 75%
Season
2: 1 1 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 741x3 |
|
FIREPOP 3F DIST TURF LBF BROCK RYAN 55.5 GERALD RYAN & STERLING ALEXIOU (8) |
3F |
55.5 |
8 |
BROCK RYAN 55.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B/BR Filly | Sire: SHALAA (IRE) | Dam: Fire Gully (Aus)
Career
7: 1 1 1
Course
1: 0 0 0
Last 12m
6: 1 1 1
Dist
2: 1 0 0
First Up
3: 0 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
2: 0 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
5: 1 1 0
Turf
7: 1 1 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
14% - 43%
Season
5: 1 1 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 74x1 |
|
SEDUCTRA 2F TURF |
2F |
55.0 |
10 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2yo B Filly | Sire: TASSORT (AUS) | Dam: The Seductress (Aus)
Career
3: 1 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 1 0 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
2: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
3: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
33% - 33%
Season
3: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 1658l |
|
BUTTON UP 3G TRK TURF PIERRE BOUDVILLAIN 57.0 (17) |
3G |
57.0 |
17 |
PIERRE BOUDVILLAIN 57.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo CH Gelding | Sire: LUCKY VEGA (IRE) | Dam: Loose Buttons (Aus)
Career
5: 1 0 0
Course
1: 1 0 0
Last 12m
5: 1 0 0
Dist
3: 0 0 0
First Up
1: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
1: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 0 0 0
Turf
5: 1 0 0
Heavy
1: 1 0 0
W% - P%
20% - 20%
Season
5: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 7132 |
|
VERY SIRIUS 3F WET TURF |
3F |
55.0 |
3 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Filly | Sire: ZOUSTAR (AUS) | Dam: California Salto (Aus)
Career
4: 1 1 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 1 1 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
1: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 1 0 0
Good
2: 1 1 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 0 1
Turf
4: 1 1 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
25% - 75%
Season
4: 1 1 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 0x71 |
|
DIST TURF REBECCA BRONETT PRAG (a3kg) 55.0 (2) |
4G |
55.0 |
2 |
REBECCA BRONETT PRAG (a3kg) 55.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B/BR Gelding | Sire: STRATUM STAR (AUS) | Dam: Ransack (Aus)
Career
3: 1 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 1 0 0
Dist
1: 1 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 1 0 0
Good
1: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 0 0 0
Turf
3: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
33% - 33%
Season
3: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16 98557 |
|
LI'L GRUG 4G TRK DIST CD WET TURF GRANT BUCKLEY 55.0 (14) |
4G |
55.0 |
14 |
GRANT BUCKLEY 55.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo CH Gelding | Sire: SOOBOOG (AUS) | Dam: Miss Manage (Aus)
Career
16: 1 1 2
Course
14: 1 1 2
Last 12m
15: 1 1 2
Dist
6: 1 0 0
First Up
3: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 1
Good
7: 1 0 0
AW
1: 0 0 0
Soft
5: 0 0 1
Turf
15: 1 1 2
Heavy
3: 0 1 1
W% - P%
6% - 25%
Season
14: 1 1 2
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
17 27x39 |
|
KOIOS 5G DIST TURF MITCH STAPLEFORD (a1.5kg) 57.5 (9) |
5G |
57.5 |
9 |
MITCH STAPLEFORD (a1.5kg) 57.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: IMPENDING (AUS) | Dam: Shamalia (Aus)
Career
13: 1 4 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 0 1 1
Dist
10: 1 3 2
First Up
4: 0 2 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 1 0 1
Good
9: 1 4 2
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 0 0 0
Turf
13: 1 4 2
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
8% - 54%
Season
4: 0 1 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels