LUNG FU SHAN HANDICAP
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 00x80 |
|
DIST TURF RICHARD KINGSCOTE 61.0 (5) |
4G |
9-9 61.0 |
5 |
RICHARD KINGSCOTE 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: SHAMUS AWARD (AUS) | Dam: Recoinage (Aus)
Career
8: 1 1 2
Course
2: 0 0 0
Last 12m
4: 0 0 0
Dist
2: 1 0 0
First Up
3: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 1
Good
8: 1 1 2
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
8: 1 1 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
12% - 50%
Season
3: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 80000 |
|
TRK DIST CD TURF MATTHEW CHADWICK 60.5 (11) |
5G |
9-7 60.5 |
11 |
MATTHEW CHADWICK 60.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo BR/BL Gelding | Sire: SAVABEEL (AUS) | Dam: Relentless Desire (NZ)
Career
16: 2 3 0
Course
11: 1 0 0
Last 12m
7: 1 0 0
Dist
9: 1 1 0
First Up
4: 1 2 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 1 1 0
Good
14: 1 2 0
AW
0: 0 0 0
Soft
2: 1 1 0
Turf
16: 2 3 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
12% - 31%
Season
5: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 80000 |
|
JOLTIN (IRE) 3G DIST TURF DEREK LEUNG 60.5 (7) |
3G |
9-7 60.5 |
7 |
DEREK LEUNG 60.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3yo B Gelding | Sire: ELZAAM (AUS) | Dam: Live Stream (Ire)
Career
7: 1 1 0
Course
4: 0 0 0
Last 12m
7: 1 1 0
Dist
4: 1 1 0
First Up
2: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 0 0
Good
5: 0 1 0
AW
1: 0 0 0
Soft
1: 1 0 0
Turf
6: 1 1 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
14% - 29%
Season
5: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 2x207 |
|
TRK DIST CD TURF ETHAN BROWN 60.0 (10) |
6G |
9-6 60.0 |
10 |
ETHAN BROWN 60.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: DUNDEEL (NZ) | Dam: Quizzed (Gb)
Career
34: 3 7 2
Course
33: 3 7 2
Last 12m
7: 1 2 1
Dist
21: 3 3 1
First Up
5: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 1 0 0
Good
33: 3 7 2
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
34: 3 7 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
9% - 35%
Season
3: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 x1x0x |
|
TRK DIST CD TURF FU LUKE FERRARIS 59.5 (14) |
5G |
9-5 59.5 |
14 |
LUKE FERRARIS 59.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo BR Gelding | Sire: CARAVAGGIO (USA) | Dam: Castle Cross (Ire)
Career
7: 1 0 0
Course
7: 1 0 0
Last 12m
2: 1 0 0
Dist
4: 1 0 0
First Up
4: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
6: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
7: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
14% - 14%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 0 |
|
VINCENT HO 58.5 (8) |
4G |
9-3 58.5 |
8 |
VINCENT HO 58.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B/BR Gelding | Sire: HELLBENT (AUS) | Dam: Elusive Affair (Aus)
Career
1: 0 0 0
Course
1: 0 0 0
Last 12m
1: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
1: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
0: 0 0 0
Good
1: 0 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
1: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 0%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 69461 |
|
TRK DIST CD WET TURF HARRY BENTLEY 58.5 (2) |
4G |
9-3 58.5 |
2 |
HARRY BENTLEY 58.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: PARIAH (AUS) | Dam: Didn't Mention It (Aus)
Career
8: 1 0 1
Course
7: 1 0 1
Last 12m
8: 1 0 1
Dist
5: 1 0 0
First Up
1: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
7: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 0 1
Turf
8: 1 0 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
12% - 25%
Season
5: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 930x3 |
|
trk DIST AW TURF SU JAMES ORMAN 58.0 (13) |
5G |
9-2 58.0 |
13 |
JAMES ORMAN 58.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo BR Gelding | Sire: CALYX (GB) | Dam: Dazzling Rose (Gb)
Career
20: 2 2 4
Course
10: 0 0 2
Last 12m
13: 0 0 4
Dist
7: 1 2 0
First Up
6: 0 2 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
18: 1 2 4
AW
2: 1 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
18: 1 2 4
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
10% - 40%
Season
3: 0 0 2
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 00000 |
|
WET TURF H T MO (1kg) 57.5 (3) |
5G |
9-1 57.5 |
3 |
H T MO (1kg) 57.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B/BR Gelding | Sire: IMPENDING (AUS) | Dam: Sandida (Aus)
Career
13: 2 0 2
Course
1: 0 0 0
Last 12m
7: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
4: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 1
Good
8: 0 0 1
AW
1: 0 0 0
Soft
4: 2 0 1
Turf
12: 2 0 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
15% - 31%
Season
5: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 35744 |
|
TRK TURF ANDREA ATZENI 57.0 (12) |
4G |
9-0 57.0 |
12 |
ANDREA ATZENI 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: DARCI BRAHMA (NZ) | Dam: Italic (Gb)
Career
11: 1 0 1
Course
10: 1 0 0
Last 12m
11: 1 0 1
Dist
2: 0 0 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
11: 1 0 1
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
11: 1 0 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
9% - 18%
Season
5: 0 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 46814 |
|
ACE (NZ) 4G TRK DIST CD TURF LBF JERRY CHAU (1kg) 56.5 (6) |
4G |
8-13 56.5 |
6 |
JERRY CHAU (1kg) 56.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: TIVACI (AUS) | Dam: Without Flaw (NZ)
Career
10: 1 0 0
Course
10: 1 0 0
Last 12m
8: 1 0 0
Dist
5: 1 0 0
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
10: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
10: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
10% - 10%
Season
6: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 38603 |
|
trk dist cd aw turf BRENTON AVDULLA 56.0 (1) |
4G |
8-12 56.0 |
1 |
BRENTON AVDULLA 56.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: DEEP FIELD (AUS) | Dam: Centafaith (Aus)
Career
9: 0 1 2
Course
3: 0 0 1
Last 12m
7: 0 1 2
Dist
2: 0 0 1
First Up
2: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
7: 0 1 1
AW
2: 0 0 1
Soft
0: 0 0 0
Turf
7: 0 1 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 33%
Season
3: 0 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 2847x |
|
trk dist cd turf fu MATTHEW POON 54.5 (9) |
4G |
8-8 54.5 |
9 |
MATTHEW POON 54.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: CONTRIBUTER (IRE) | Dam: Dresden Park (NZ)
Career
11: 0 1 2
Course
8: 0 0 2
Last 12m
7: 0 1 0
Dist
4: 0 0 1
First Up
3: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 2
Good
11: 0 1 2
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
11: 0 1 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 27%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 x399x |
|
trk DIST cd WET TURF fu M YEUNG 53.5 (4) |
6G |
8-6 53.5 |
4 |
M YEUNG 53.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo GR/BR Gelding | Sire: CARAVAGGIO (USA) | Dam: Causeway Lass (Aus)
Career
27: 2 1 7
Course
15: 0 0 5
Last 12m
5: 0 0 2
Dist
10: 1 1 4
First Up
7: 0 0 2
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 1 1 2
Good
21: 1 1 6
AW
2: 0 0 0
Soft
4: 1 0 1
Turf
25: 2 1 7
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
7% - 37%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 05099 |
|
TURF |
4G |
8-8 54.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: CHARM SPIRIT (IRE) | Dam: Minnaloushka (NZ)
Career
12: 1 0 0
Course
4: 0 0 0
Last 12m
12: 1 0 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
1: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 0
Good
11: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
12: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
8% - 8%
Season
5: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16 50070 |
|
TRK DIST CD TURF |
6G |
9-9 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo CH Gelding | Sire: SEBRING (AUS) | Dam: Snitzel's Jewel (Aus)
Career
29: 4 2 0
Course
25: 3 2 0
Last 12m
15: 1 0 0
Dist
17: 3 2 0
First Up
4: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 1 0 0
Good
29: 4 2 0
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
29: 4 2 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
14% - 21%
Season
7: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels