Sky Bet Extra Places Handicap (Gbbplus Race)
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 x30x6 |
|
MILITARY AIR 4G WET TURF lr su DANIEL TUDHOPE 62.0 (9) |
4G |
9-11 62.0 |
9 |
DANIEL TUDHOPE 62.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: FRANKEL (GB) | Dam: Tiadargent (Fr)
Career
8: 1 1 3
Course
0: 0 0 0
Last 12m
3: 0 0 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
4: 1 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 1
Good
3: 0 0 2
AW
1: 0 0 0
Soft
4: 1 1 1
Turf
7: 1 1 3
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
12% - 62%
Season
1: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 1321x |
|
TRK TURF JAMES DOYLE 61.0 (1) |
4G |
9-9 61.0 |
1 |
JAMES DOYLE 61.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: CRACKSMAN (GB) | Dam: Dromana (Ire)
Career
6: 2 2 1
Course
1: 1 0 0
Last 12m
5: 2 2 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
1: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 1 0
Good
6: 2 2 1
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
6: 2 2 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
33% - 83%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 5x7x1 |
|
GHAIYYA 4F aw TURF su CONNOR BEASLEY 61.0 (8) |
4F |
9-8 61.0 |
8 |
CONNOR BEASLEY 61.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B/BR Filly | Sire: GHAIYYATH (IRE) | Dam: Reckoning (Ire)
Career
12: 4 1 3
Course
0: 0 0 0
Last 12m
7: 4 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
5: 1 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 2
Good
9: 4 0 1
AW
3: 0 1 2
Soft
0: 0 0 0
Turf
9: 4 0 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
33% - 67%
Season
1: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 14408 |
|
dist AW turf TOM MARQUAND 61.0 (4) |
7G |
9-8 61.0 |
4 |
TOM MARQUAND 61.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo BR Gelding | Sire: DARK ANGEL (IRE) | Dam: Pandora's Box (Ire)
Career
34: 6 7 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
5: 1 0 0
Dist
1: 0 0 1
First Up
4: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 2 0
Good
9: 0 1 2
AW
24: 6 6 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
10: 0 1 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
18% - 44%
Season
5: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 1442x |
|
TURF FU RAY DAWSON 60.5 (10) |
4G |
9-7 60.5 |
10 |
RAY DAWSON 60.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: NIGHT OF THUNDER (IRE) | Dam: Stellar Glow (Ire)
Career
7: 1 4 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 1 1 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
2: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 1 0
Good
6: 1 3 0
AW
0: 0 0 0
Soft
1: 0 1 0
Turf
7: 1 4 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
14% - 71%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 7x160 |
|
AW TURF JACK CALLAN (a1.5kg) 60.0 (5) |
6G |
9-6 60.0 |
5 |
JACK CALLAN (a1.5kg) 60.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: MASTERCRAFTSMAN (IRE) | Dam: Russiana (Ire)
Career
52: 8 12 10
Course
2: 0 0 0
Last 12m
15: 2 3 3
Dist
0: 0 0 0
First Up
4: 1 2 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 1 0 0
Good
14: 1 2 4
AW
34: 7 10 6
Soft
2: 0 0 0
Turf
18: 1 2 4
Heavy
2: 0 0 0
W% - P%
15% - 58%
Season
3: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 x8x43 |
|
trk dist cd AW TURF PAUL MULRENNAN 59.0 (12) |
7G |
9-4 59.0 |
12 |
PAUL MULRENNAN 59.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: CHURCHILL (IRE) | Dam: La Corniche (Fr)
Career
18: 4 3 2
Course
1: 0 0 1
Last 12m
2: 0 0 1
Dist
2: 0 0 1
First Up
6: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 1 1 2
Good
10: 1 0 2
AW
8: 3 3 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
10: 1 0 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
22% - 50%
Season
2: 0 0 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 2212x |
|
trk dist cd AW TURF FU JASON HART 57.0 (3) |
7G |
9-0 57.0 |
3 |
JASON HART 57.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: CHURCHILL (IRE) | Dam: Toujours L'amour (Gb)
Career
26: 5 6 1
Course
3: 0 2 0
Last 12m
4: 1 3 0
Dist
2: 0 2 0
First Up
4: 2 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 1 1
Good
18: 3 4 1
AW
7: 2 1 0
Soft
1: 0 1 0
Turf
19: 3 5 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
19% - 46%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 x0x15 |
|
TURF lr ROBERT COLGAN 56.5 (2) |
6G |
8-13 56.5 |
2 |
ROBERT COLGAN 56.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: WALK IN THE PARK (IRE) | Dam: Blue Eyed Lucy (Ire)
Career
16: 3 1 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
10: 1 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
5: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 1 0 0
Good
6: 1 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
6: 2 0 0
Turf
16: 3 1 0
Heavy
4: 0 1 0
W% - P%
19% - 25%
Season
3: 1 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 5x560 |
|
GIBSIDE 7G aw TURF DAVID ALLAN 56.0 (11) |
7G |
8-11 56.0 |
11 |
DAVID ALLAN 56.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: TIME TEST (GB) | Dam: Ardbrae Tara (Ire)
Career
46: 8 7 6
Course
0: 0 0 0
Last 12m
11: 1 0 1
Dist
0: 0 0 0
First Up
6: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 2 1 0
Good
35: 6 5 6
AW
4: 0 1 0
Soft
7: 2 1 0
Turf
42: 8 6 6
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
17% - 46%
Season
3: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 7448x |
|
TRK dist cd WET aw TURF fu RHYS ELLIOTT (a2.5kg) 54.0 (6) |
8G |
8-7 54.0 |
6 |
RHYS ELLIOTT (a2.5kg) 54.0 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo B Gelding | Sire: PEARL SECRET (GB) | Dam: Dos Lunas (Ire)
Career
53: 8 4 7
Course
20: 6 2 2
Last 12m
9: 2 1 0
Dist
5: 0 1 1
First Up
7: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
7: 1 0 1
Good
38: 7 4 5
AW
5: 0 0 1
Soft
7: 0 0 0
Turf
48: 8 4 6
Heavy
3: 1 0 1
W% - P%
15% - 36%
Season
0: 0 0 0
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 09x93 |
|
TROJAN SUN 6G dist WET TURF LAUREN YOUNG (a2.5kg) 53.5 (7) |
6G |
8-6 53.5 |
7 |
LAUREN YOUNG (a2.5kg) 53.5 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: SUN CENTRAL (IRE) | Dam: Morena Park (Gb)
Career
30: 5 2 5
Course
2: 0 0 0
Last 12m
18: 3 1 3
Dist
2: 0 1 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 1
Good
21: 4 1 3
AW
3: 0 0 0
Soft
4: 0 1 1
Turf
27: 5 2 5
Heavy
2: 1 0 1
W% - P%
17% - 40%
Season
2: 0 0 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels