Sky Bet For The Fans Handicap
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 539x8 |
|
MUKER (IRE) 8G TRK DIST CD AW TURF g3 lr su ALEX JARY (a1.5kg) 62.0 (13) |
8G |
9-11 62.0 |
13 |
ALEX JARY (a1.5kg) 62.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo CH Gelding | Sire: MEHMAS (IRE) | Dam: Naias (Ire)
Career
46: 8 5 5
Course
6: 2 0 2
Last 12m
9: 1 0 2
Dist
45: 8 5 5
First Up
8: 1 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 0 0 1
Good
33: 7 2 3
AW
12: 1 3 2
Soft
1: 0 0 0
Turf
34: 7 2 3
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
17% - 39%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 47x16 |
|
COUNSEL 8G DIST AW turf HARRY DAVIES 61.5 (10) |
8G |
9-10 61.5 |
10 |
HARRY DAVIES 61.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo CH Gelding | Sire: FRANKEL (GB) | Dam: Honorina (Gb)
Career
37: 6 7 4
Course
0: 0 0 0
Last 12m
6: 2 0 0
Dist
8: 3 1 1
First Up
9: 2 3 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
8: 1 1 1
Good
11: 0 3 4
AW
24: 6 4 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
13: 0 3 4
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
16% - 46%
Season
3: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 22814 |
|
CASTAN 6G TRK DIST CD AW TURF PAUL MULRENNAN 61.0 (18) |
6G |
9-8 61.0 |
18 |
PAUL MULRENNAN 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo CH Gelding | Sire: CHARMING THOUGHT (GB) | Dam: Astley Park (Gb)
Career
52: 9 8 6
Course
3: 1 0 0
Last 12m
15: 2 3 2
Dist
48: 9 8 6
First Up
2: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 1
Good
26: 3 4 4
AW
25: 6 4 2
Soft
1: 0 0 0
Turf
27: 3 4 4
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
17% - 44%
Season
5: 1 2 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 122x8 |
|
DIST aw TURF su DANIEL TUDHOPE 60.5 (12) |
4G |
9-7 60.5 |
12 |
DANIEL TUDHOPE 60.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: OASIS DREAM (GB) | Dam: Excellent Sounds (Gb)
Career
4: 1 2 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 1 2 0
Dist
4: 1 2 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 1 0
Good
3: 1 1 0
AW
1: 0 1 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
3: 1 1 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
25% - 75%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 x6128 |
|
PIXIE DIVA 4F DIST AW turf LBF CALLUM RODRIGUEZ 60.0 (9) |
4F |
9-6 60.0 |
9 |
CALLUM RODRIGUEZ 60.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Filly | Sire: MOHAATHER (GB) | Dam: Belvoir Diva (Gb)
Career
9: 2 3 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 2 3 1
Dist
5: 1 2 0
First Up
2: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 0 1
Good
4: 0 2 0
AW
5: 2 1 1
Soft
0: 0 0 0
Turf
4: 0 2 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
22% - 67%
Season
4: 1 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 3x343 |
|
AL HUSSAR 4G trk DIST cd WET AW TURF LBF OLIVER STAMMERS 60.0 (5) |
4G |
9-6 60.0 |
5 |
OLIVER STAMMERS 60.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo BR Gelding | Sire: BATED BREATH (GB) | Dam: Queen's Charter (Gb)
Career
24: 4 2 4
Course
2: 0 1 1
Last 12m
15: 1 2 3
Dist
23: 4 2 4
First Up
4: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 1
Good
16: 1 1 3
AW
2: 1 0 0
Soft
5: 1 1 1
Turf
22: 3 2 4
Heavy
1: 1 0 0
W% - P%
17% - 42%
Season
3: 0 0 2
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 31x97 |
|
TIRIAC 6G DIST WET AW TURF DAVID NOLAN 60.0 (15) |
6G |
9-6 60.0 |
15 |
DAVID NOLAN 60.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: SIXTIES ICON (GB) | Dam: Rough Courte (Ire)
Career
35: 5 2 4
Course
2: 0 0 0
Last 12m
12: 2 0 1
Dist
7: 2 0 1
First Up
6: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 0 2 1
Good
17: 1 1 1
AW
4: 2 0 1
Soft
9: 0 1 2
Turf
31: 3 2 3
Heavy
5: 2 0 0
W% - P%
14% - 31%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 3x273 |
|
DIST WET aw TURF BARRY MCHUGH 60.0 (3) |
5M |
9-6 60.0 |
3 |
BARRY MCHUGH 60.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Mare | Sire: SOLDIER'S CALL (GB) | Dam: Green Chorus (Ire)
Career
26: 2 6 4
Course
0: 0 0 0
Last 12m
12: 0 2 3
Dist
23: 2 5 3
First Up
3: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
18: 2 4 3
AW
1: 0 1 0
Soft
6: 0 1 1
Turf
25: 2 5 4
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
8% - 46%
Season
3: 0 1 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 98x74 |
|
trk DIST cd WET aw TURF JASON HART 59.5 (17) |
5G |
9-5 59.5 |
17 |
JASON HART 59.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: THE IRISH ROVER (IRE) | Dam: Only Live Once (Gb)
Career
33: 4 8 4
Course
2: 0 1 0
Last 12m
11: 1 1 1
Dist
27: 4 6 3
First Up
4: 0 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 1 0
Good
23: 2 6 3
AW
3: 0 1 0
Soft
7: 2 1 1
Turf
30: 4 7 4
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
12% - 48%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 979x1 |
|
TRK DIST CD AW TURF SU JOEY HAYNES 59.5 (8) |
5G |
9-5 59.5 |
8 |
JOEY HAYNES 59.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: PEARL SECRET (GB) | Dam: High Class Girl (Gb)
Career
21: 5 1 0
Course
1: 1 0 0
Last 12m
10: 1 0 0
Dist
17: 5 1 0
First Up
4: 1 1 0
Firm
1: 1 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
11: 3 0 0
AW
8: 1 1 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
13: 4 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
24% - 29%
Season
1: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 041x2 |
|
DIST AW TURF SU JOANNA MASON 59.5 (16) |
5G |
9-5 59.5 |
16 |
JOANNA MASON 59.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo CH Gelding | Sire: SOLDIER'S CALL (GB) | Dam: La Vale (USA)
Career
9: 2 3 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
4: 1 1 0
Dist
4: 2 1 0
First Up
4: 0 3 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
7: 1 2 0
AW
2: 1 1 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
7: 1 2 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
22% - 56%
Season
1: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 9395x |
|
DIST WET TURF FU ZAK WHEATLEY (a1.5kg) 59.0 (14) |
6G |
9-4 59.0 |
14 |
ZAK WHEATLEY (a1.5kg) 59.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo CH Gelding | Sire: SIOUX NATION (USA) | Dam: Dusty (Gb)
Career
18: 2 1 1
Course
2: 0 0 0
Last 12m
7: 0 0 1
Dist
18: 2 1 1
First Up
5: 2 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 0
Good
11: 2 0 0
AW
0: 0 0 0
Soft
6: 0 0 1
Turf
18: 2 1 1
Heavy
1: 0 1 0
W% - P%
11% - 22%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 8x633 |
|
EQUITY LAW 5G TRK DIST CD TURF DAVID ALLAN 59.0 (4) |
5G |
9-4 59.0 |
4 |
DAVID ALLAN 59.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: EQUIANO (FR) | Dam: Fair Cop (Gb)
Career
26: 4 3 3
Course
5: 1 2 1
Last 12m
13: 2 2 2
Dist
21: 3 2 3
First Up
4: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 2 0 1
Good
21: 4 3 3
AW
3: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
23: 4 3 3
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
15% - 38%
Season
3: 0 0 2
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 73116 |
|
TRK DIST CD AW TURF LBF CONNOR BEASLEY 58.0 (11) |
4F |
9-2 58.0 |
11 |
CONNOR BEASLEY 58.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Filly | Sire: COULSTY (IRE) | Dam: Brazilian Breeze (Ire)
Career
23: 4 2 5
Course
4: 1 0 1
Last 12m
16: 3 2 3
Dist
23: 4 2 5
First Up
3: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 1
Good
13: 1 2 4
AW
6: 2 0 1
Soft
4: 1 0 0
Turf
17: 2 2 4
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
17% - 48%
Season
4: 2 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 7x594 |
|
trk DIST cd TURF JACK NICHOLLS (a2.5kg) 57.0 (2) |
4G |
9-0 57.0 |
2 |
JACK NICHOLLS (a2.5kg) 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: EARTHLIGHT (IRE) | Dam: Club Prive (Ire)
Career
20: 3 1 3
Course
2: 0 0 1
Last 12m
10: 1 0 1
Dist
18: 3 1 2
First Up
3: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 1
Good
18: 3 1 3
AW
1: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
19: 3 1 3
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
15% - 35%
Season
3: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16 79x00 |
|
TRK DIST CD WET aw TURF WARREN FENTIMAN (a1.5kg) 57.0 (1) |
5M |
9-0 57.0 |
1 |
WARREN FENTIMAN (a1.5kg) 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Mare | Sire: INVINCIBLE ARMY (IRE) | Dam: Rural Celebration (Gb)
Career
26: 3 2 7
Course
6: 2 0 2
Last 12m
11: 1 0 2
Dist
21: 2 2 5
First Up
5: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 2
Good
17: 3 2 4
AW
6: 0 0 2
Soft
2: 0 0 0
Turf
20: 3 2 5
Heavy
1: 0 0 1
W% - P%
12% - 46%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
17 98315 |
|
GLORY FIGHTER 10G TRK DIST CD WET aw TURF MARK WINN 57.0 (6) |
10G |
9-0 57.0 |
6 |
MARK WINN 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10yo B Gelding | Sire: KYLLACHY (GB) | Dam: Isola Verde (Gb)
Career
80: 11 9 11
Course
6: 1 0 0
Last 12m
14: 2 1 3
Dist
73: 11 9 11
First Up
9: 0 3 1
Firm
1: 0 0 0
Second Up
9: 1 0 4
Good
54: 9 7 5
AW
13: 0 2 4
Soft
10: 1 0 2
Turf
67: 11 7 7
Heavy
2: 1 0 0
W% - P%
14% - 39%
Season
5: 1 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
18 04208 |
|
ALBEGONE 8G trk DIST cd WET aw TURF DURAN FENTIMAN 54.0 (7) |
8G |
8-7 54.0 |
7 |
DURAN FENTIMAN 54.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo B Gelding | Sire: ALHEBAYEB (IRE) | Dam: Pacngo (Gb)
Career
72: 9 12 8
Course
7: 0 2 1
Last 12m
14: 1 2 1
Dist
67: 9 12 8
First Up
6: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 2 0 1
Good
53: 6 8 6
AW
6: 0 1 0
Soft
13: 3 3 2
Turf
66: 9 11 8
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
12% - 40%
Season
6: 0 2 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels