Sky Bet Build A Bet Handicap
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 46285 |
|
DIST AW TURF ALEX JARY (a1.5kg) 61.0 (8) |
4G |
9-9 61.0 |
8 |
ALEX JARY (a1.5kg) 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: PROFITABLE (IRE) | Dam: Autumn Tide (Ire)
Career
21: 2 1 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
14: 1 1 0
Dist
14: 2 1 0
First Up
4: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 0
Good
10: 1 0 0
AW
10: 1 1 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
11: 1 0 0
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
10% - 14%
Season
5: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 1559x |
|
DREAM DEAL 7G DIST TURF fu DAVID ALLAN 61.0 (15) |
7G |
9-9 61.0 |
15 |
DAVID ALLAN 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: DUE DILIGENCE (USA) | Dam: Triveni (Fr)
Career
32: 3 6 5
Course
3: 0 0 0
Last 12m
9: 2 0 1
Dist
21: 3 3 4
First Up
5: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 1 1
Good
30: 3 6 5
AW
1: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
31: 3 6 5
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
9% - 44%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 90x56 |
|
GANESHA 5G dist WET AW TURF SAM JAMES 61.0 (14) |
5G |
9-8 61.0 |
14 |
SAM JAMES 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: SHOWCASING (GB) | Dam: My Lea (Ire)
Career
37: 4 4 4
Course
0: 0 0 0
Last 12m
13: 0 2 2
Dist
5: 0 1 1
First Up
5: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 1 0 1
Good
18: 2 2 2
AW
16: 2 2 1
Soft
3: 0 0 1
Turf
21: 2 2 3
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
11% - 32%
Season
5: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 12187 |
|
DIST AW DARRAGH KEENAN 60.5 (16) |
6G |
9-7 60.5 |
16 |
DARRAGH KEENAN 60.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo CH Gelding | Sire: DANDY MAN (IRE) | Dam: Honeymead (Ire)
Career
31: 4 6 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
17: 2 3 1
Dist
21: 2 5 2
First Up
4: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 1 0
Good
4: 0 0 0
AW
27: 4 6 2
Soft
0: 0 0 0
Turf
4: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
13% - 39%
Season
7: 2 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 x597x |
|
TRK dist WET TURF FU DYLAN HOGAN 60.0 (6) |
6M |
9-6 60.0 |
6 |
DYLAN HOGAN 60.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Mare | Sire: STARSPANGLEDBANNER (AUS) | Dam: Star Fire (Gb)
Career
19: 1 4 2
Course
2: 1 0 0
Last 12m
4: 0 0 0
Dist
10: 0 1 2
First Up
6: 1 2 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 0 2 0
Good
9: 0 2 1
AW
1: 0 0 0
Soft
5: 1 1 1
Turf
18: 1 4 2
Heavy
4: 0 1 0
W% - P%
5% - 37%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 86x25 |
|
STORMY PEARL 6M trk DIST cd WET TURF LBF RHYS ELLIOTT (a2.5kg) 59.0 (4) |
6M |
9-4 59.0 |
4 |
RHYS ELLIOTT (a2.5kg) 59.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Mare | Sire: NIGHT OF THUNDER (IRE) | Dam: David's Duchess (Ire)
Career
44: 5 8 2
Course
6: 0 2 1
Last 12m
10: 1 3 0
Dist
31: 3 7 1
First Up
7: 0 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 0 1 0
Good
29: 5 5 1
AW
5: 0 0 0
Soft
9: 0 2 1
Turf
39: 5 8 2
Heavy
1: 0 1 0
W% - P%
11% - 34%
Season
2: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 408x9 |
|
trk dist cd AW TURF CONNOR BEASLEY 59.0 (11) |
4G |
9-4 59.0 |
11 |
CONNOR BEASLEY 59.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: COULSTY (IRE) | Dam: Milly's Secret (Ire)
Career
23: 2 2 4
Course
4: 0 1 0
Last 12m
15: 2 2 3
Dist
11: 0 1 3
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
17: 1 2 4
AW
6: 1 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
17: 1 2 4
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
9% - 35%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 0x000 |
|
trk DIST cd aw TURF TOM EAVES 58.5 (2) |
5G |
9-3 58.5 |
2 |
TOM EAVES 58.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: HARRY ANGEL (IRE) | Dam: Poana (Fr)
Career
27: 1 5 0
Course
3: 0 1 0
Last 12m
8: 0 1 0
Dist
15: 1 4 0
First Up
6: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 1 0 0
Good
13: 1 2 0
AW
13: 0 3 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
14: 1 2 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
4% - 22%
Season
4: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 06246 |
|
dist WET aw turf DANIEL TUDHOPE 58.5 (1) |
4G |
9-3 58.5 |
1 |
DANIEL TUDHOPE 58.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo GR Gelding | Sire: DARK ANGEL (IRE) | Dam: Amurra (Gb)
Career
22: 0 2 4
Course
0: 0 0 0
Last 12m
12: 0 2 1
Dist
12: 0 1 2
First Up
3: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 1
Good
9: 0 0 2
AW
11: 0 2 1
Soft
2: 0 0 1
Turf
11: 0 0 3
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
0% - 27%
Season
5: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 5313x |
|
TRK DIST CD WET aw TURF fu JACK NICHOLLS (a2.5kg) 58.0 (3) |
5M |
9-2 58.0 |
3 |
JACK NICHOLLS (a2.5kg) 58.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Mare | Sire: ACCLAMATION (GB) | Dam: Kiss of Spring (Ire)
Career
27: 1 3 7
Course
4: 1 0 3
Last 12m
5: 1 0 3
Dist
18: 1 1 6
First Up
4: 0 0 2
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 1 1
Good
15: 1 1 6
AW
10: 0 2 0
Soft
1: 0 0 1
Turf
17: 1 1 7
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
4% - 41%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 48013 |
|
TRK DIST CD WET AW TURF HARRY RUSSELL 57.5 (7) |
7G |
9-1 57.5 |
7 |
HARRY RUSSELL 57.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo BR Gelding | Sire: SLADE POWER (IRE) | Dam: Wardat Dubai (Gb)
Career
65: 7 5 6
Course
4: 1 0 0
Last 12m
17: 1 1 2
Dist
62: 7 5 5
First Up
6: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 0 0 0
Good
11: 3 0 1
AW
49: 3 5 4
Soft
5: 1 0 1
Turf
16: 4 0 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
11% - 28%
Season
8: 1 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 x18x0 |
|
AW AMIE WAUGH (a1.5kg) 57.0 (5) |
4G |
9-0 57.0 |
5 |
AMIE WAUGH (a1.5kg) 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo GR Gelding | Sire: MASTERCRAFTSMAN (IRE) | Dam: Counter Ridge (Saf)
Career
9: 1 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
6: 1 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
4: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 0
Good
2: 0 0 0
AW
5: 1 0 0
Soft
2: 0 0 0
Turf
4: 0 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
11% - 11%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 90x04 |
|
aw TURF BEN ROBINSON 57.0 (13) |
4G |
9-0 57.0 |
13 |
BEN ROBINSON 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo CH Gelding | Sire: MEHMAS (IRE) | Dam: Lightning Mark (Ire)
Career
17: 2 1 3
Course
1: 0 0 0
Last 12m
7: 1 0 1
Dist
1: 0 0 0
First Up
4: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 2
Good
12: 2 0 3
AW
1: 0 1 0
Soft
4: 0 0 0
Turf
16: 2 0 3
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
12% - 35%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 08x71 |
|
RUN THIS WAY 8M TRK DIST CD aw TURF PAUL MULRENNAN 57.0 (12) |
8M |
9-0 57.0 |
12 |
PAUL MULRENNAN 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo B Mare | Sire: CANNOCK CHASE (USA) | Dam: Prime Run (Gb)
Career
51: 7 3 3
Course
7: 1 0 0
Last 12m
8: 1 0 0
Dist
38: 6 2 3
First Up
8: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
8: 2 0 0
Good
23: 3 1 2
AW
13: 0 0 1
Soft
12: 4 0 0
Turf
38: 7 3 2
Heavy
3: 0 2 0
W% - P%
14% - 25%
Season
2: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 65438 |
|
ASADJUMEIRAH 8G TRK DIST CD AW TURF WARREN FENTIMAN (a1.5kg) 56.0 (17) |
8G |
8-11 56.0 |
17 |
WARREN FENTIMAN (a1.5kg) 56.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo B Gelding | Sire: ADAAY (IRE) | Dam: Place In My Heart (Gb)
Career
102: 8 14 13
Course
5: 1 0 0
Last 12m
23: 1 3 4
Dist
86: 7 14 10
First Up
6: 0 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 0 1 1
Good
30: 3 4 5
AW
65: 5 10 8
Soft
5: 0 0 0
Turf
37: 3 4 5
Heavy
2: 0 0 0
W% - P%
8% - 34%
Season
9: 0 1 2
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
16 20x96 |
|
DIST TURF JOANNA MASON 55.5 (9) |
4F |
8-10 55.5 |
9 |
JOANNA MASON 55.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Filly | Sire: THE IRISH ROVER (IRE) | Dam: Only Live Once (Gb)
Career
17: 1 2 0
Course
1: 0 0 0
Last 12m
10: 1 2 0
Dist
10: 1 2 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 0
Good
10: 1 2 0
AW
6: 0 0 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
11: 1 2 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
6% - 18%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
17 9898x |
|
dist AW TURF fu BARRY MCHUGH 55.5 (10) |
4F |
8-10 55.5 |
10 |
BARRY MCHUGH 55.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Filly | Sire: INVINCIBLE SPIRIT (IRE) | Dam: Mokhtarah (Ire)
Career
30: 3 2 3
Course
0: 0 0 0
Last 12m
18: 1 0 2
Dist
7: 0 0 1
First Up
2: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
12: 1 1 1
AW
14: 1 0 2
Soft
3: 0 1 0
Turf
16: 2 2 1
Heavy
1: 1 0 0
W% - P%
10% - 27%
Season
3: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels