Sky Bet Club Handicap
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 21x39 |
|
trk dist AW TURF P J MCDONALD 62.0 (12) |
4H |
9-11 62.0 |
12 |
P J MCDONALD 62.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo CH Horse | Sire: GHAIYYATH (IRE) | Dam: Populist (Ire)
Career
8: 3 2 1
Course
2: 0 1 0
Last 12m
6: 2 1 1
Dist
2: 0 1 0
First Up
3: 0 2 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 2 0 0
Good
4: 1 1 0
AW
4: 2 1 1
Soft
0: 0 0 0
Turf
4: 1 1 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
38% - 75%
Season
2: 0 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 0x56x |
|
trk DIST cd WET AW TURF LR FU SAM JAMES 61.0 (13) |
7G |
9-9 61.0 |
13 |
SAM JAMES 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: PROFITABLE (IRE) | Dam: Law of The Range (Gb)
Career
36: 5 3 4
Course
1: 0 0 1
Last 12m
2: 0 0 0
Dist
15: 4 1 3
First Up
10: 2 0 2
Firm
1: 1 0 0
Second Up
8: 1 1 0
Good
20: 0 1 2
AW
5: 1 0 0
Soft
10: 3 2 2
Turf
31: 4 3 4
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
14% - 33%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 8x6x3 |
|
NEW IMAGE 6G DIST AW TURF su DANIEL TUDHOPE 61.0 (1) |
6G |
9-9 61.0 |
1 |
DANIEL TUDHOPE 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: FRANKEL (GB) | Dam: Modern Look (Gb)
Career
15: 4 2 3
Course
1: 0 0 0
Last 12m
2: 0 0 1
Dist
4: 1 0 1
First Up
6: 1 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 0 1
Good
9: 2 2 2
AW
4: 2 0 1
Soft
2: 0 0 0
Turf
11: 2 2 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
27% - 60%
Season
1: 0 0 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 41x88 |
|
DIST TURF ZAK WHEATLEY (a1.5kg) 61.0 (11) |
4H |
9-9 61.0 |
11 |
ZAK WHEATLEY (a1.5kg) 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Horse | Sire: WOOTTON BASSETT (GB) | Dam: Eshera (Ire)
Career
7: 2 1 1
Course
1: 0 0 0
Last 12m
6: 2 0 1
Dist
4: 2 0 0
First Up
2: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 1
Good
7: 2 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
7: 2 1 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
29% - 57%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 x214x |
|
AW TURF fu CALLUM RODRIGUEZ 61.0 (3) |
4F |
9-8 61.0 |
3 |
CALLUM RODRIGUEZ 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Filly | Sire: MAKE BELIEVE (GB) | Dam: Boo Boo Bear (Ire)
Career
7: 2 3 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
2: 1 0 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
2: 0 2 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 2 0 0
Good
4: 1 2 0
AW
3: 1 1 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
4: 1 2 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
29% - 71%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 034x9 |
|
IMPARTIALITY 4G dist WET aw TURF SU SHANE GRAY 59.0 (9) |
4G |
9-4 59.0 |
9 |
SHANE GRAY 59.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: SERGEI PROKOFIEV (CAN) | Dam: Fair's Fair (Ire)
Career
15: 3 2 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 2 2 1
Dist
5: 0 2 1
First Up
3: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 1 0 0
Good
7: 3 0 1
AW
3: 0 1 0
Soft
4: 0 0 1
Turf
12: 3 1 2
Heavy
1: 0 1 0
W% - P%
20% - 47%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 2013x |
|
trk DIST WET aw TURF fu RYAN SEXTON 59.0 (6) |
6M |
9-4 59.0 |
6 |
RYAN SEXTON 59.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Mare | Sire: ZOFFANY (IRE) | Dam: Madison (Gb)
Career
22: 4 4 7
Course
1: 0 0 1
Last 12m
6: 2 1 1
Dist
9: 2 1 2
First Up
4: 0 1 2
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 1 0 1
Good
15: 4 3 4
AW
4: 0 0 2
Soft
3: 0 1 1
Turf
18: 4 4 5
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
18% - 68%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 654x0 |
|
HOT CASH 4G DIST aw TURF ROSE DAWES (a2.5kg) 58.0 (4) |
4G |
9-2 58.0 |
4 |
ROSE DAWES (a2.5kg) 58.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: TOO DARN HOT (GB) | Dam: Spirit of Appin (Gb)
Career
11: 2 1 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
7: 1 1 0
Dist
5: 1 1 0
First Up
3: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
8: 1 1 0
AW
2: 0 0 1
Soft
1: 1 0 0
Turf
9: 2 1 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
18% - 36%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 541x1 |
|
dist TURF SU OLIVER STAMMERS 57.5 (14) |
5G |
9-1 57.5 |
14 |
OLIVER STAMMERS 57.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: KODIAC (GB) | Dam: Querulous (USA)
Career
21: 4 4 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
5: 2 0 0
Dist
7: 0 3 1
First Up
6: 2 0 0
Firm
1: 0 0 0
Second Up
3: 1 1 0
Good
16: 3 3 2
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 0 1 0
Turf
21: 4 4 2
Heavy
1: 1 0 0
W% - P%
19% - 48%
Season
1: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 08x02 |
|
TRK DIST CD WET aw TURF MARK WINN 57.0 (10) |
6G |
9-0 57.0 |
10 |
MARK WINN 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo CH Gelding | Sire: LOPE DE VEGA (IRE) | Dam: Promised Money (Ire)
Career
34: 6 3 3
Course
5: 2 1 0
Last 12m
13: 2 1 2
Dist
5: 2 0 1
First Up
6: 2 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 1 2 0
Good
26: 6 2 1
AW
5: 0 1 1
Soft
2: 0 0 1
Turf
29: 6 2 2
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
18% - 35%
Season
2: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 187x0 |
|
AW TURF PAUL MULRENNAN 57.0 (8) |
4G |
9-0 57.0 |
8 |
PAUL MULRENNAN 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo BR Gelding | Sire: BELARDO (IRE) | Dam: Opal Heart (Ire)
Career
23: 6 6 2
Course
1: 0 0 0
Last 12m
4: 1 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
10: 2 1 2
AW
13: 4 5 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
10: 2 1 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
26% - 61%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 612x0 |
|
TRK TURF su CONNOR BEASLEY 57.0 (7) |
5G |
9-0 57.0 |
7 |
CONNOR BEASLEY 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: PROFITABLE (IRE) | Dam: Sovana (Ire)
Career
27: 4 4 3
Course
4: 1 0 0
Last 12m
10: 2 3 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
4: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 0 2
Good
22: 3 4 3
AW
0: 0 0 0
Soft
5: 1 0 0
Turf
27: 4 4 3
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
15% - 41%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 95x04 |
|
TRK DIST CD WET aw TURF JASON HART 56.5 (5) |
8G |
8-13 56.5 |
5 |
JASON HART 56.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8yo B Gelding | Sire: STARSPANGLEDBANNER (AUS) | Dam: Adore (Gb)
Career
53: 8 11 6
Course
6: 2 0 0
Last 12m
13: 2 2 2
Dist
40: 7 7 3
First Up
7: 0 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 1 1 0
Good
27: 4 4 4
AW
10: 0 3 1
Soft
13: 4 4 0
Turf
43: 8 8 5
Heavy
3: 0 0 1
W% - P%
15% - 47%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 300x5 |
|
LEADENHALL 6G DIST aw TURF su DURAN FENTIMAN 54.0 (2) |
6G |
8-7 54.0 |
2 |
DURAN FENTIMAN 54.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: KINGMAN (GB) | Dam: Promising Lead (Gb)
Career
29: 3 1 7
Course
0: 0 0 0
Last 12m
12: 1 0 3
Dist
18: 3 1 4
First Up
5: 1 0 2
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 0 1
Good
22: 3 1 6
AW
3: 0 0 1
Soft
4: 0 0 0
Turf
26: 3 1 6
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
10% - 38%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels