Sky Bet Price Boosts Handicap
|
Tab Form |
Horse A/S
Jockey Wgt Trainer (BP) |
A/S | Wgt | BP |
Jockey Wgt Trainer |
Odds |
Best Odds Fluc
|
Top |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 10x72 |
|
SUJET 4G dist TURF ZAK WHEATLEY (a1.5kg) 61.0 (4) |
4G |
9-9 61.0 |
4 |
ZAK WHEATLEY (a1.5kg) 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: FRANKEL (GB) | Dam: Tendu (Gb)
Career
9: 2 1 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
6: 2 1 0
Dist
2: 0 1 0
First Up
4: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 1 0
Good
6: 2 1 1
AW
0: 0 0 0
Soft
3: 0 0 0
Turf
9: 2 1 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
22% - 44%
Season
2: 0 1 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 90x0x |
|
WESTMORIAN 7G AW turf FU OLIVER STAMMERS 61.0 (1) |
7G |
9-9 61.0 |
1 |
OLIVER STAMMERS 61.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo B Gelding | Sire: HOLY ROMAN EMPEROR (IRE) | Dam: Inca Trail (USA)
Career
33: 6 5 3
Course
1: 0 0 0
Last 12m
1: 0 0 0
Dist
1: 0 0 0
First Up
6: 1 1 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 2 0 0
Good
10: 0 0 1
AW
21: 6 4 2
Soft
2: 0 1 0
Turf
12: 0 1 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
18% - 42%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 096x5 |
|
dist WET TURF g1 G3 SU DANIEL TUDHOPE 60.5 (14) |
4G |
9-7 60.5 |
14 |
DANIEL TUDHOPE 60.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: HELLO YOUMZAIN (FR) | Dam: Waldjagd (Gb)
Career
10: 2 0 2
Course
0: 0 0 0
Last 12m
5: 0 0 0
Dist
3: 0 0 1
First Up
4: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
6: 1 0 1
AW
1: 0 0 0
Soft
3: 1 0 1
Turf
9: 2 0 2
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
20% - 40%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 0x761 |
|
TRK DIST CD TURF g3 CALLUM RODRIGUEZ 59.5 (6) |
9G |
9-5 59.5 |
6 |
CALLUM RODRIGUEZ 59.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9yo B Gelding | Sire: ACCLAMATION (GB) | Dam: Effervesce (Ire)
Career
53: 6 8 9
Course
4: 1 0 2
Last 12m
9: 1 1 0
Dist
44: 6 7 9
First Up
10: 2 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
9: 1 0 1
Good
43: 6 6 9
AW
5: 0 0 0
Soft
4: 0 1 0
Turf
48: 6 8 9
Heavy
1: 0 1 0
W% - P%
11% - 43%
Season
3: 1 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 0x468 |
|
TRK AW TURF TOM EAVES 59.0 (2) |
5G |
9-4 59.0 |
2 |
TOM EAVES 59.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Gelding | Sire: BUNGLE INTHEJUNGLE (GB) | Dam: Lady Spangles (Ire)
Career
23: 5 1 0
Course
2: 1 0 0
Last 12m
8: 0 0 0
Dist
0: 0 0 0
First Up
5: 1 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 1 0 0
Good
12: 3 1 0
AW
7: 1 0 0
Soft
4: 1 0 0
Turf
16: 4 1 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
22% - 26%
Season
3: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 70x46 |
|
TURF BEN ROBINSON 59.0 (7) |
4F |
9-4 59.0 |
7 |
BEN ROBINSON 59.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo CH Filly | Sire: MEHMAS (IRE) | Dam: Queensbrydge (Gb)
Career
15: 1 1 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
7: 0 0 0
Dist
5: 0 0 0
First Up
3: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 1 0
Good
14: 1 1 0
AW
1: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
14: 1 1 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
7% - 13%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 60x70 |
|
ANDESITE 4G TURF PAUL MULRENNAN 58.5 (11) |
4G |
9-3 58.5 |
11 |
PAUL MULRENNAN 58.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: PINATUBO (IRE) | Dam: Katie's Diamond (Fr)
Career
10: 1 0 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
7: 0 0 0
Dist
2: 0 0 0
First Up
4: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
2: 0 0 0
Good
8: 1 0 0
AW
2: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
8: 1 0 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
10% - 10%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 17x33 |
|
trk DIST cd aw TURF LBF SAM JAMES 57.5 (5) |
7G |
9-1 57.5 |
5 |
SAM JAMES 57.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7yo GR Gelding | Sire: DARK ANGEL (IRE) | Dam: Mesadah (Ire)
Career
39: 5 2 9
Course
3: 0 0 1
Last 12m
13: 2 1 3
Dist
18: 2 1 5
First Up
6: 0 0 2
Firm
0: 0 0 0
Second Up
6: 1 0 2
Good
27: 3 2 8
AW
5: 0 0 1
Soft
6: 2 0 0
Turf
34: 5 2 8
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
13% - 41%
Season
2: 0 0 2
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 19x70 |
|
TURF DAVID ALLAN 57.0 (10) |
4G |
9-0 57.0 |
10 |
DAVID ALLAN 57.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo GR Gelding | Sire: GREGORIAN (IRE) | Dam: Natural Instinct (Ire)
Career
15: 3 2 0
Course
1: 0 0 0
Last 12m
9: 1 0 0
Dist
4: 0 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 0 1 0
Good
13: 2 2 0
AW
1: 0 0 0
Soft
1: 1 0 0
Turf
14: 3 2 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
20% - 33%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 49x07 |
|
DIST TURF CONNOR BEASLEY 56.5 (8) |
6G |
8-13 56.5 |
8 |
CONNOR BEASLEY 56.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: HARRY ANGEL (IRE) | Dam: Fatanah (Ire)
Career
30: 4 2 1
Course
0: 0 0 0
Last 12m
10: 0 1 0
Dist
14: 2 2 0
First Up
5: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
5: 1 1 0
Good
24: 4 2 1
AW
1: 0 0 0
Soft
5: 0 0 0
Turf
29: 4 2 1
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
13% - 23%
Season
2: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
11 1210x |
|
PATRICIA R 4F TRK DIST CD TURF FU RYAN SEXTON 56.0 (9) |
4F |
8-11 56.0 |
9 |
RYAN SEXTON 56.0 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Filly | Sire: ULYSSES (IRE) | Dam: Khobaraa (Gb)
Career
4: 2 1 0
Course
2: 1 0 0
Last 12m
4: 2 1 0
Dist
4: 2 1 0
First Up
1: 1 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
1: 0 1 0
Good
4: 2 1 0
AW
0: 0 0 0
Soft
0: 0 0 0
Turf
4: 2 1 0
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
50% - 75%
Season
0: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 x9806 |
|
DIST AW TURF ANDREW MULLEN 55.5 (12) |
4G |
8-10 55.5 |
12 |
ANDREW MULLEN 55.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4yo B Gelding | Sire: COTAI GLORY (GB) | Dam: Seafaring (Ire)
Career
32: 6 3 0
Course
0: 0 0 0
Last 12m
12: 2 1 0
Dist
10: 1 0 0
First Up
3: 0 0 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 1 0 0
Good
11: 1 2 0
AW
9: 3 0 0
Soft
10: 1 1 0
Turf
23: 3 3 0
Heavy
2: 1 0 0
W% - P%
19% - 28%
Season
4: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
13 23217 |
|
DIST AW TURF WARREN FENTIMAN (a1.5kg) 54.5 (13) |
5M |
8-8 54.5 |
13 |
WARREN FENTIMAN (a1.5kg) 54.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5yo B Mare | Sire: INVINCIBLE SPIRIT (IRE) | Dam: Iron Lady (Ire)
Career
30: 4 4 6
Course
0: 0 0 0
Last 12m
9: 2 2 1
Dist
2: 1 0 0
First Up
5: 1 0 1
Firm
0: 0 0 0
Second Up
4: 0 2 1
Good
17: 1 2 3
AW
11: 3 2 3
Soft
2: 0 0 0
Turf
19: 1 2 3
Heavy
0: 0 0 0
W% - P%
13% - 47%
Season
5: 1 2 1
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
14 326x7 |
|
WOODSTOCK 6G trk DIST cd AW TURF SU JOANNA MASON 54.5 (3) |
6G |
8-8 54.5 |
3 |
JOANNA MASON 54.5 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6yo B Gelding | Sire: SIXTIES ICON (GB) | Dam: Isabella Bird (Gb)
Career
32: 5 4 4
Course
3: 0 0 1
Last 12m
9: 0 2 1
Dist
23: 3 1 4
First Up
4: 0 1 0
Firm
0: 0 0 0
Second Up
3: 2 0 1
Good
21: 2 3 4
AW
9: 3 1 0
Soft
1: 0 0 0
Turf
23: 2 3 4
Heavy
1: 0 0 0
W% - P%
16% - 41%
Season
1: 0 0 0
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Computer Selection Panels